"Stadion młodych" - młodzież z całej Polski spotka się na Stadionie PGE Narodowym

"Stadion młodych" - młodzież z całej Polski spotka się na Stadionie PGE Narodowym
(fot. meunierd / Shutterstock.com)
1 rok temu
KAI / pk

Kościół przeżywa teraz rok poświęcony młodym ludziom. Nie chcemy, by przeszedł on bez echa. To jeden z powodów, dla których zapraszamy młodzież z całej Polski na Stadion Narodowy - mówi w rozmowie z KAI ks. Rafał Jarosiewicz, rekolekcjonista, ewangelizator i organizator młodzieżowego spotkania "Stadion młodych", którego promocja rozpoczęła się w mediach społecznościowych.

- Będzie to spotkanie, które ma na celu zgromadzić młodych ludzi na uwielbieniu Pana Boga. Chcemy zaprosić ich nie tylko do ożywienia wiary, ale też do wsłuchania się w konkretne katechezy formacyjne, pokazać im różne drogi rozwoju, którymi mogą pójść - wyjaśnia w rozmowie z KAI pomysłodawca i organizator "Stadionu Młodych" ks. Rafał Jarosiewicz.

W 12-godzinnym spotkaniu, które odbędzie się 6 października na Stadionie PGE Narodowym, weźmie udział 15 znanych osób. Ich nazwiska ks. Jarosiewicz sukcesywnie ujawnia za pośrednictwem mediów społecznościowych, a młodych internautów zachęca do typowania w ramach konkursu. Już wiadomo, że wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Bp Grzegorz Ryś, ks. Jakub Bartczak, a także liczni świeccy.

- Zobaczyłem, że młodzi niesamowicie reagują na to, kiedy chce się im coś podarować, stąd pomysł na konkurs. Wprawdzie do samego spotkania zostało jeszcze 5 miesięcy, ale trwają już intensywne przygotowania. I na każdy dzień, który dzieli nas od 6 października mam przygotowany dla młodych ludzi news, którym będę się dzielił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Część z tych wiadomości będzie naprawdę sensacyjna! - zapowiada ks. Jarosiewicz.

Pytany, do kogo adresowane jest spotkanie, ks. Jarosiewicz odwołuje się do doświadczeń spotkań takich, jak Lednica i Światowe Dni Młodzieży.

- Widziałem, że młodzieżą czują się zarówno ci, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, jak i ci, którzy mówią: jesteśmy młodzi duchem. Ja wychodzę z założenia, że na spotkanie zaproszony jest ten, kto czuje się młody i chce w ten sposób oddać chwałę Panu Bogu. Już teraz swój udział zapowiadają np. rodzice, którzy chcą przyjechać wraz z dziećmi. Spodziewam się bardzo różnych osób - wyjaśnia.

Choć sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się dopiero w połowie maja, informacje o spotkaniu zyskały, w ciągu zaledwie kilku dni, sporo ponad 100 tys. odsłon. Sam stadion zarezerwowany jest dla ok. 70 tys. uczestników. Wśród zarejestrowanych zostanie rozdanych w sumie prawie 57 tys. pamiątkowych gadżetów: książek, płyt, materiałów ewangelizacyjnych.

- Są one przeznaczone nie tyle dla samych uczestników, ile dla tych, którzy będą organizować grupy młodych. Organizator grupy otrzyma pakiet 72 różnych materiałów ewangelizacyjnych - tego wszystkiego, co przydaje się w pracy duszpasterskiej - wyjaśnia organizator spotkania.

"Stadion młodych", który odbędzie się 3 dni po rozpoczęciu Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania", będzie też rodzajem odpowiedzi na zachętę biskupów do tego, by bieżący rok poświęcić w Kościele młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania i sposobów przygotowania do niego można znaleźć na fanpage’u ks. Jarosiewicza na Facebooku. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie strony internetowej dedykowanej temu wydarzeniu, a także zaproszeniemłodzieży m.in. do modlitwy w intencji rówieśników i podejmowania różnych inicjatyw w ramach przygotowania do spotkania.12-godzinne spotkanie "Stadion Młodych" odbędzie się 06 października br. w Warszawie na Stadionie PGE Narodowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Stadion młodych" - młodzież z całej Polski spotka się na Stadionie PGE Narodowym
Komentarze (2)
6 września 2018, 18:25
To już jest wstyd !!! Jak można brać od ludzi młodych ale nie tylko pieniądze. Chrystus jest za darmo !!! Chrystus kocha bezgranicznie !!! A Wy wszystko robicie za pieniądze, spotkanie z Jezusem za kasę, Biblia za kasę, Eucharystia za kasę, Sakramenty za kasę, może jeszcze mam płacić za spowiedź? Co wy robicie? Opamiętajcie się. Wstyd i hańba, żeby od ludzi brać pieniądze... Mało macie pieniędzy w kuriach, w parafiach, aby móc sfinansować komuś bilety? A to wszystko pod pretekstem "co łaska". Powtarzam JEZUS jest za darmo, i za darmo rozdaje swoje łaski. A Wy robicie z tego skarbnice !!!
q q
q q
7 maja 2018, 09:08
Miejmy nadzieję, że podczas tego spotkania, jeśli będzie wystawiony Najświętszy Sakramet, to Jarosiewicz nie wejdzie na ołtarz, nie będzie po nim chodził i z niego udzielał błogosławieństwa.

Skomentuj artykuł

"Stadion młodych" - młodzież z całej Polski spotka się na Stadionie PGE Narodowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.