Trwa kolejna edycja kampanii Kilometry Dobra. Zobacz, co dzieje się w Twoim mieście

Trwa kolejna edycja kampanii Kilometry Dobra. Zobacz, co dzieje się w Twoim mieście
(fot. K.Pacholski / Kilometry Dobra)
Kilometry Dobra

Trwa kolejna edycja kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W tegorocznej edycji udział bierze ponad 50 organizacji z całej Polski, które zbierają pieniądze na najróżniejsze cele - udało się im zebrać już ponad 500 tysięcy złotych!

O co chodzi w Kilometrach?

Uczestnikami "Kilometrów" są fundacje i stowarzyszenia oraz domy dziecka z całej Polski. Tworzą one koalicję i działają pod wspólną nazwą "Kilometry Dobra". Mechanizmem kampanii jest rywalizacja organizacji i ich darczyńców o jak najlepszy wynik i pobicie rekordu Guinnessa w układaniu szeregów ze złotówek.

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy). Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, potrzebujemy stworzyć szereg monet o długości 75,2 km. Taki szereg będzie mieć wartość ponad 3,3 mln zł.

Dotychczasowe efekty kampanii to ponad 130 zrealizowanych projektów za sumę ponad 3,2 mln zł. Są wśród nich m.in. Fundusz Stypendialny Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych pod Krakowem, remont przedszkola Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu, zakup kamizelki drenażowej dla 11-letniej Kingi z Poznania, powstanie świetlicy rehabilitacyjnej dla niepełnosprawnych umysłowo z Zamościa, czy też zakup samochodu specjalistycznego dla rodziny ze Złotoryi.

DEON.PL POLECA

 

Co dzieje się w tym roku?

Bardzo wiele. Liderzy zbiórki, czyli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach zbiera pieniądze na pomoc dzieciom, młodzieży i rodzinom wykluczonym społecznie, krakowska KLIKA chce wybudować dom dla osób niepełnosprawnych, stowarzyszenie Esteka z Tarnobrzegu zbiera z kolei na hipoterapię dla 100 niepełnosprawnych dzieci oraz na wsparcie projektów skierowanych do dzieci i młodzieży - a to zaledwie kilka z ponad 50 celów!

W roku 2018 finał wyznaczyliśmy na 3 czerwca (niedziela). Wydarzenie to powinno być wpisane w program Dnia Dziecka, by uzyskać efekt synergii i do minimum ograniczyć koszty akcji. Uczestnicy finału układają jak najdłuższy ciąg monet o nominale 1 zł w wyznaczonym do tego miejscu, takim jak np. skwer czy deptak - tam, gdzie będzie świętowany Dzień Dziecka, tak aby obie imprezy nawzajem się napędzały, przyciągając rzesze uczestników.

Jeśli w imprezie biorą udział np. 3 lokalne organizacje charytatywne, zbierając pieniądze na 3 różne cele, mieszkańcy układają 3 węże z monet jednozłotowych, decydując, do którego (a może do wszystkich!) dołożyć swoje złotówki. Ranking miast jest prowadzony w czasie rzeczywistym i każda złotówka jest dodawana do wyniku na stronie internetowej kampanii www.kilometrydobra.pl, więc każdy może kibicować swojemu miastu i je wspierać.

Wszystkich chętnych do tego, aby wesprzeć wybraną przez siebie organizację zapraszamy na stronę www.kilometrydobra.pl, a także na finał Kilometrów Dobra w Waszym mieście, który odbędzie się już w pierwszy weekend czerwca!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa kolejna edycja kampanii Kilometry Dobra. Zobacz, co dzieje się w Twoim mieście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.