Zaproszenie na spotkanie autorskie, organizowane przez Wydawnictwo W drodze

Zaproszenie na spotkanie autorskie, organizowane przez Wydawnictwo W drodze
fot. Mikołaj / Unsplash
Informacja prasowa

Już wkrótce dominikańskie Wydawnictwo W drodze wyruszy w trasę po Polsce, by spotkać się ze swoimi czytelnikami. Do udziału w cyklu „Spotkania W drodze” zaprosiło znanych, cenionych i lubianych autorów książek wydanych, w większości, w czasie pandemii i odpowiadających na bieżące problemy Kościoła i współczesnego człowieka.

Co miesiąc Wydawnictwo W drodze będzie gościć różnych autorów w innym dominikańskim klasztorze, włączając się tym samym w obchody jubileuszu 800-lecia przybycia dominikanów do Polski.

DEON.PL POLECA

Katolicy we współczesnym świecie są coraz bardziej zagubieni. Zmieniają się okoliczności ekonomiczne i społeczne, generuje to wiele niepokoju. Dodatkowo w Kościele przeżywamy czas sporów i napięć, a dodatkowo ujawniane są skandaliczne zachowania duchownych. Propozycja „Spotkań W drodze” to forma naszej odpowiedzi na te zjawiska. Chcemy spotkać się z autorami i czytelnikami, by rozmawiać o najpilniejszych wyzwaniach obecnego czasu. Szukamy odpowiedzi, wierząc, że w rozmowach możemy je znaleźć i wzajemnie sobie pomóc w trudnym czasie – powiedział Tomasz Grabowski OP, dominikanin i prezes Wydawnictwa W drodze.

5 marca 2022 r. Wydawnictwo W drodze zaprasza na inauguracyjne spotkania autorskie do Krakowa (klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Kapitularz). Wezmą w nich udział: ks. Grzegorz Strzelczyk, Jarosław Kupczak OP, Tomasz Gałuszka OP, Dominik Jarczewski OP.

Program spotkania przedstawia się następująco:

15:00-17:00 – O wyzwaniach współczesnego Kościoła rozmawiać będą ks. Grzegorz Strzelczyk, Jarosław Kupczak OP. Pierwszy z nich opowie o tym, czym jest wiarygodność Kościoła, a drugi – o najważniejszych wyzwaniach związanych z doktryną katolicką.

17:30-19:00 – Tomasz Gałuszka OP przyjrzy się trudnej przeszłości Kościoła i nauce z niej płynącej. W szczególności będzie szukać odpowiedzi na pytanie, czy można ufać instytucji Kościoła?

19:30-21:00 – Wspólnie z Dominikiem Jarczewskim OP szukać będziemy odpowiedzi, jaki obraz kościoła wyłania nam się z Eucharystii.


Prowadzącym wszystkie spotkania będzie Tomasz Grabowski OP. Po głosach wprowadzających będzie (na wzór swojego youtubowego programu „Karetka W drodze?) moderował rozmowę, najpierw samodzielnie zadając pytania, a następnie zapraszając do udziału w dyskusji uczestników spotkań.

Ramowy roczny plan spotkań:

9 kwietnia br. – klasztor oo. Dominikanów w Rzeszowie,
22 i 22 maja br. – klasztor oo. Dominikanów w Poznaniu, „Spotkania W drodze” połączone z jarmarkiem dominikańskim,
4 czerwca br. – klasztor oo. Dominikanów we Wrocławiu,
2 lipca br. – klasztor oo. Dominikanów w Gdańsku,
10 września br. – klasztor oo. Dominikanów w Szczecinie,
8 października br. – klasztor oo. Dominikanów w Łodzi,
5 listopada br. – klasztor oo. Dominikanów w Katowicach,
grudzień – klasztor oo. Dominikanów w Warszawie.

O szczegółach Wydawnictwo będzie informować na bieżąco w swoich mediach społecznościowych oraz na wdrodze.pl.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wydawnictwo zaprasza na nie serdecznie i informuje jednocześnie, że podczas spotkań będzie możliwość kupienia  książek autorstwa zaproszonych gości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henri J. M. Nouwen

Ta książka jest dla tych, którzy pragną odkryć cel swojego życia i móc całkiem szczerze powiedzieć: „Teraz wiem, po co żyję!”. W jednym z najtrudniejszych dla siebie momentów życia Henri Nouwen wygłosił serię wykładów o...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zaproszenie na spotkanie autorskie, organizowane przez Wydawnictwo W drodze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.