[PILNE] Asia Bibi opuściła więzienie

[PILNE] Asia Bibi opuściła więzienie
(PAP/EPA/ROBIN UTRECHT)
PAP / sz

Uwolniono pakistańską chrześcijankę Asię Bibi.

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, skazana na karę śmierci za bluźnierstwo, ale uniewinniona tydzień temu, została wypuszczona po ośmiu latach z więzienia - poinformował w środę jej prawnik Saif ul-Mulook. Kobieta jest na pokładzie samolotu, ale nikt nie wie, gdzie wyląduje. Dyrektor więzienia w mieście Multan potwierdził, że otrzymał nakaz jej uwolnienia.

Uwolniono ją - przekazał Mulook agencji AFP. Według niego nakaz uwolnienia wydano w środę. Kobieta wciąż jednak oczekuje na rewizję jej wyroku i ma zakaz opuszczania kraju. To efekt protestów ekstremistów, którzy domagali się cofnięcia wyroku uniewinniającego chrześcijankę.

Pakistan: koniec protestów islamistów. Jest zmiana postanowień ws. uniewinnienia Asi Bibi<<

Według Mulooka, Asia miała pozostać w więzieniu lub w innym bezpiecznym miejscu, dopóki wniosek nie zostanie rozpatrzony. "Jej życie byłoby mniej więcej takie samo, czy to w więzieniu czy poza nim w odosobnieniu z powodu obaw o bezpieczeństwo" - ocenił adwokat.

DEON.PL POLECA

Jak podaje włoska agencja Tpi Saif Ul-Mulook poinformował, że Asia Bibi

Zarzut przeciwko Asii Bibi został wniesiony w wyniku sprzeczki z muzułmańskimi współpracownicami, które stwierdziły, że będąc chrześcijanką i pijąc wodę ze studni, skaziła ją. Przez cały czas swojego pobytu w więzieniu Asia Bibi odpierała wszystkie zarzuty i podtrzymywała, że jest niewinna. Gotowość jej przyjęcia zgłosiły między innymi rząd Włoch, mer Paryża czy Parlament Europejski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

Historia wielkiego przemilczenia

W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory....

Skomentuj artykuł

[PILNE] Asia Bibi opuściła więzienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.