Płocka Piesza Pielgrzymka w intencji trzeźwości

KAI / slo

Uroczystą Mszą św. w sanktuarium maryjnym w Niepokalanowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego zakończyła się 11 lipca 22. Piesza Pielgrzymka Płocka w intencji trzeźwości z Bieżunia do Niepokalanowa. W pielgrzymce uczestniczyło 112 osób z kilku diecezji w Polsce.

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Komunia z Bogiem źródłem i owocem trzeźwości". Pątnicy wspólnie modlili się w intencji trzeźwości narodu. Organizatorem pielgrzymki był ks. Zbigniew Kaniecki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości w diecezji płockiej oraz sekretarz Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Przewodnikiem pielgrzymki był o. Tomasz Ludwiczak OFMConv z Łodzi.

Mszy św. z udziałem pielgrzymów przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. W homilii zaznaczył, że w Polsce alkohol jest wciąż łatwo dostępny, można go kupić nawet na terenie obiektów sportowych. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest systematycznie zataczający coraz szersze kręgi problem uzależnienia od alkoholu i "rozpicie narodu".

- Prosiliśmy Boga o dar trzeźwości w czasach, w których środki przekazu nie mówią, że warto żyć bez alkoholu, a jedynie wskazują na skutki nadużywania alkoholu - powiedział po pielgrzymce jej organizator ks. Zbigniew Kaniecki. - Człowiek, który dba o rozwój życia wewnętrznego i przyjmuje sakramenty, poradzi sobie z zagrożeniem uzależnienia się od alkoholu. Musi jednak pamiętać, że źródłem jego siły jest Pan Jezus - dodał diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

W 22. Pieszej Pielgrzymce Płockiej z Bieżunia do Niepokalanowa uczestniczyło 112 osób: alkoholicy, ich rodziny i osoby, którym bliskie są idee trzeźwości. W tym gronie byli mieszkańcy diecezji płockiej, warszawskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, katowickiej. W większości byli to ludzie młodzi. Z powodu kłopotów zdrowotnych pątników na trasie pielgrzymki, wyjątkowo dużo pracy miały w tym roku służby medyczne.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Płocka Piesza Pielgrzymka w intencji trzeźwości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.