Po raz pierwszy Gwardia Szwajcarska nakręciła film z życzeniami na Święta [WIDEO]

Po raz pierwszy Gwardia Szwajcarska nakręciła film z życzeniami na Święta [WIDEO]
(fot. Guardia Svizzera Pontificia GSP / youtube.com)
PAP / youtube.com / pk

Po raz pierwszy w swej historii Gwardia Szwajcarska przygotowała specjalny wideoklip z życzeniami na Boże Narodzenie. Na trwającym około dwóch minut filmie widać żołnierzy na służbie i w czasie porannego biegania. Wszyscy składają życzenia w kilku językach.

Wideoklip opublikował oficjalny watykański portal informacyjny Vatican News. Można go też zobaczyć na profilach Gwardii na portalach społecznościowych.

- W prosty sposób pragniemy wszystkim życzyć szczęśliwych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia - tak inicjatywę tę wyjaśnił sierżant Urs Breitenmoser. Podkreślił, że nagranie filmowe skierowane jest zarówno do szerokiej widowni, jak i do młodych Szwajcarów; także - jak dodał - w związku z rosnącymi wyzwaniami oraz wynikającą z tego możliwością zwiększenia liczebności najstarszej i najmniejszej armii świata ze 110 do 135 ludzi. Film ten jest też zatem elementem planu rekrutacji.

Na wideoklipie widać pracę w różnych miejcach w koszarach Gwardii, między innymi w centrali, w pracowni krawieckiej, stołówce i w kuchni, a także świetlicę. Na zakończenie żołnierze w mundurach i zbrojach wznoszą toast składając życzenia sobie i widzom.

Pokazano codzienne życie i służbę gwardzistów, stojących na straży papieża i bezpieczeństwa w Watykanie.

Słychać świąteczne życzenia po włosku, niemiecku, francusku i w dialekcie szwajcarskim.

Watykańskie media podały, że to pierwszy z serii filmów wyprodukowanych przez Gwardię, które będą emitowane w 2019 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Daniel Wojda SJ

Odkryj w sobie duchowy potencjał

Przed użyciem tej książki prosimy o dokładne zaznajomienie się z instrukcją, nawet jeżeli używasz podobnego produktu. Instrukcję należy zachować do ewentualnego zastosowania w przyszłości.

Pogłębiarka: najbardziej zaawansowane narzędzie służące dobrej...

Skomentuj artykuł

Po raz pierwszy Gwardia Szwajcarska nakręciła film z życzeniami na Święta [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.