Ponad 300 tys. wiernych na uroczystościach 106. rocznicy objawień w Fatimie

KAI / jk

Ponad 300 tys. pielgrzymów z całego świata wzięło udział w sobotniej Mszy św. w Sanktuarium w Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Dziś przypada 106. rocznica objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.

Odbywające się pod przewodnictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kardynała Pietro Parolina obchody zgromadziły kilkuset pielgrzymów z Polski oraz z wielu państw świata. Wśród pątników dominowali Portugalczycy. Zwracając się do pielgrzymów najbliższy współpracownik Ojca Świętego apelował o wpatrywanie się w postać Jezusa Chrystusa i jego matki Maryi z ufnością. Podkreślał, że dla Kościoła historia świata, która jest naznaczona cierpieniem, ma ostatecznie „szczęśliwą przyszłość”, a „Bóg nie oddalił się od ludzkości”. Podkreślając znaczenie orędzia przekazanego trójce małych pastuszków w Fatimie w 1917 r. przez Maryję, kard. Parolin przypomniał, że opiera się ono na pokucie i modlitwie, które jego zdaniem są dziś niezwykle potrzebne współczesnemu światu. Podkreślił, że muszą być one jednak praktykowane w sposób autentyczny.

Kardynał Parolin wskazywał na duże znaczenie Eucharystii w życiu katolików, a także wzywał wiernych do zachowywania postawy miłosierdzia wobec bliźnich. Zaapelował też o naśladowanie Maryi w otwartości na drugiego człowieka. Mszę św. w sanktuarium fatimskim koncelebrowało trzech kardynałów, 23 biskupów oraz 274 kapłanów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Poniewierski

Święty Jan Paweł II z bliska

Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża,...

Skomentuj artykuł

Ponad 300 tys. wiernych na uroczystościach 106. rocznicy objawień w Fatimie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.