Portoryko. Biskupi wzywają do protestów ws. gender w szkołach

Portoryko. Biskupi wzywają do protestów ws. gender w szkołach
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Biskupi Portoryko wezwali do zaprotestowania przeciwko narzucaniu w szkołach ideologii gender. W komunikacie, podpisanym przez ordynariusza diecezji Ponce i przewodniczącego episkopatu bp Rubena Gonzaleza, zwrócono uwagę, że „część naszego społeczeństwa jest zaniepokojona sposobem, w jaki promowane są różne inicjatywy mające na celu wdrożenie w szkołach publicznych naszego kraju tzw. programu nauczania z uwzględnieniem perspektywy gender”.

Portorykańscy biskupi „mając na względzie, że zapowiedziano, iż to wdrożenie stanie się rzeczywistością w przyszłym roku szkolnym”, wezwali do pokojowego uczestnictwa w manifestacji planowanej w stołecznym San Juan 14 sierpnia.

Zaznaczyli, że rodzice katoliccy mają prawo do stosownej wolności, jaką państwo zapewnia wszystkim obywatelom, ponieważ fakt, że są chrześcijanami, nie czyni ich innymi, czy mniej znaczącymi niż reszta mieszkańców”. „Dlatego nie można umniejszać ich praw i możliwości domagania się od prawowitych władz państwowych prawa do życia i postępowania zgodnie ze swoimi przekonaniami i sumieniem” - dodali.

Episkopat Portoryko zaznacza, że katolicy świeccy „mają uzasadnione prawo domagać się dla swoich synów i córek, aby mogli ich wychowywać bez poddawania w szkołach publicznych ideologii, która bezpośrednio atakuje ich przekonania i wrażliwość”.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magdalena Krępa

Publiakcja zwraca uwagę między innymi na współczesne zagrożenia dla katolickiej wizji ludzkiego życia, ktróre potęguje kryzys macierzyństwa i ojcostwa. Autorka poświęca również uwagę genezie feminizmu oraz gender, dekonstrukcji i redefinicji płci, równości płci jako fundamentowi...

Skomentuj artykuł

Portoryko. Biskupi wzywają do protestów ws. gender w szkołach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.