Posiedzenie plenarne Papieskich Dzieł Misyjnych

Radio Watykańskie

Świat potrzebuje kapłanów misjonarzy, którzy troszczyliby się o trzy rzeczy: doktrynę, dyscyplinę i pobożność. Takiego zdania jest kard. Ivan Dias. Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przemawiał 17 maja na forum obradujących w Rzymie Papieskich Dzieł Misyjnych (17-21 maja). Tematem posiedzenia plenarnego jest budowanie komunii kościelnej jako kluczowe zadanie dla misji. W spotkaniu bierze udział 118 dyrektorów krajowych dzieł z pięciu kontynentów.

Szef watykańskiej dykasterii misyjnej wskazał, że troska o doktrynę oznacza wierność Słowu Bożemu, nauczaniu Kościoła i posłuszeństwo Ojcu Świętemu. Z kolei dyscyplina jest niezwykle istotna tak w odniesieniu do ducha, jak i ciała, jako znak ludzkiej i wewnętrznej dojrzałości. Dotyczy to zarówno przeżywania czystości, jak relacji wewnątrz wspólnot, sposobu spędzania czasu wolnego czy korzystania z nowych technologii.

Natomiast pobożność, zdaniem indyjskiego purpurata, powinna oznaczać prymat Boga i spraw duchowych w każdym codziennym zajęciu kapłana, jako znak „bycia w świecie, ale nie ze świata”. Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów dodał, że kapłani i misjonarze powinni emanować sacrum, zwłaszcza podczas sprawowania czynności sakramentalnych, by pomóc ludziom spotkać Chrystusa w życiu. „Każdy kapłan, jak zresztą każdy chrześcijanin, ma w swoich genach ducha misji – stwierdził kard. Dias. – Jeśli tego nie czuje, to albo jest chrześcijaninem źle uformowanym, albo niedoformowanym”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Posiedzenie plenarne Papieskich Dzieł Misyjnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.