"Potrzeba świętych i wiernych kapłanów"

KAI / psd

Dużo i gorąco módlmy się o świętych i wiernych kapłanów, mówił wieczorem 25 maja abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski, który przewodniczył Mszy św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Janikach. Mszę św. ze swym ordynariuszem koncelebrowali księża obchodzący 14 rocznicę swoich święceń kapłańskich.

Mszę św. koncelebrował również ks. prałat Grzegorz Ślęzak, wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego archidiecezji częstochowskiej i ojciec duchowny księży jubilatów.

W homilii abp Stanisław Nowak przypomniał, że "dzisiejszym czasom potrzebny jest głód Jezusa i głód Eucharystii". – O tym głodzie przypominają nam kapłani. Najważniejsza w życiu każdego kapłana jest Eucharystia Metropolita częstochowski podkreślił, że „nie ma Eucharystii, Mszy św. bez kapłaństwa”- metropolita częstochowski.

Abp Nowak przypomniał kapłanom obchodzącym swoją rocznicę święceń, że „powinni walczyć ze złem, przezwyciężać grzech i słabości”. - Czasem jest to bardzo męczeńskie zmaganie. Świętym jest człowiek jeśli kocha Boga, walczy ze złem i przezwycięża pokusy - przypomniał abp Nowak.

Odnosząc się do trwającego w Kościele Roku Kapłańskiego metropolita częstochowski zaapelował również do wiernych o modlitwę za kapłanów i o powołania kapłańskie- Wymódlcie i wychowujcie kapłanów. Świat potrzebuje kapłanów. Także w Polsce nie może braknąć kapłanów. Chcemy też mieć takich kapłanów, którzy opuszczą wszystko i pójdą za Jezusem - zaapelował metropolita częstochowski.

Hierarcha przypomniał także postać bp Franciszka Musiela (1915-1992) pochodzącego z Janik jako „biskupa niezłomnego, biskupa dręczonego przez system komunistyczny”- To był bohaterski biskup. Szedł zawsze pokornie, ubogo i naprzód - przypomniał abp Nowak.

Przed końcowym błogosławieństwem kapłani wraz z abp Nowakiem odprawili nabożeństwo majowe zawierzając swoje kapłańskie życie Maryi, Matce Kapłanów i Królowej Polski.

Kapłani wyświęceni 14 lat temu 25 maja 1996 r. w archikatedrze częstochowskiej Świętej Rodziny przez posługę abp Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego jako patrona swojego roku i dnia święceń obrali św. Jana Sarkandra, a jako motto posługi kapłańskiej w Kościele Częstochowskim słowa: "... by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża" (1 Kor 1, 17).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Potrzeba świętych i wiernych kapłanów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.