Poznań: "Opatrunek miłości" dla Etiopii
Poznańskie studentki z Akademickiego Koła Misjologicznego, które w sierpniu wyruszają na doświadczenie misyjne do Etiopii, przygotowały akcję "Opatrunek miłości". Można się w nią włączyć do końca lipca i podarować potrzebującym Etiopczykom bandaże, plastry, gazy, kompresy oraz drobny sprzęt fizjoterapeutyczny.
Do Etiopii na 5 tygodni pojadą, posłane już uroczyście przez metropolitę poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, Anna Stachowiak − studentka farmacji i Monika Samolej − studentka fizjoterapii. Obie dziewczyny zaangażowane są w działalność Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jak przyznają, wybrały ten kraj na swoje doświadczenie misyjne zachęcone przez przebywającą tam od stycznia tego roku ich koleżankę z Akademickiego Koła Misjologicznego, Magdę Plekan. Anna i Monika pomagać będą w Awassie, w tamtejszym ośrodku dla chorych prowadzonym przez Siostry Misjonarki Miłości, zgromadzenie założone przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty.
− Nie chcemy tam jednak jechać z pustymi rękoma, a wiemy, że siostry nie mogą sobie pozwolić na zakup opatrunków. Pragniemy więc wypełnić nasze bagaże pomocą, czyli zawieźć do Etiopii prawie sto kilogramów opatrunków - wyjaśniają studentki, które w tym celu uruchomiły akcję "Opatrunek miłości".
Dziewczyny zbierają bandaże, plastry, gazy, kompresy oraz drobny sprzęt fizjoterapeutyczny, który zostawią u sióstr.
Dary te można przynosić lub przesyłać (z dopiskiem "Projekt Etiopia") do końca lipca do znajdującej się przy poznańskiej farze Cafe Misja (ul. Gołębia 1). Każdy, kto podaruje opatrunki, a przy tym przekaże swój adres e-mailowy, otrzyma od Ani i Moniki podziękowania przesłane z Afryki.
Akademickie Koło Misjologiczne to koło naukowe działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jedno z dwóch tego typu w kraju, skupiające studentów, którym bliska jest tematyka misyjna. Stanowi ono kontynuację powstałego w 1927 r. Akademickiego Koła Misyjnego działającego przy Uniwersytecie Poznańskim, którego członkinią była także dr Wanda Błeńska − Matka Trędowatych.
Więcej o poznańskim AKM można znaleźć na stronie: www.misja.info.
Skomentuj artykuł