Poznań: zbiórka na pomoc bezdomnym przed obchodami Tygodnia Ubogich

Poznań: zbiórka na pomoc bezdomnym przed obchodami Tygodnia Ubogich
(fot. depositphotos.com)
6 miesięcy temu
KAI / df

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi zbiórkę w internecie na zakup żywności, koców, termosów i ciepłej odzieży, które zostaną przekazane osobom bezdomnym w ramach obchodów Tygodnia Ubogich, który w tym roku rozpocznie się 15 listopada. Dotychczas udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych.

„Tegoroczne obchody Tygodnia Ubogich zostaną ograniczone w związku z eskalacją epidemii koronawirusa, jednak, w miarę możliwości, chcemy pomóc osobom ubogim, głównie bezdomnym, przed najtrudniejszym dla nich okresem w ciągu roku – zimą, zaopatrując je w najbardziej potrzebne dla nich rzeczy” – mówi KAI ks. Marcin Janecki.

Dyrektor poznańskiej Caritas zaznacza, że ze środków zebranych w ramach internetowej zbiórki zostaną zakupione m.in. pojemniki wielokrotnego użytku na zupę, koce, termosy, ciepła odzież.

„Chcemy przeznaczyć na ten cel 20 tysięcy złotych. Na nasz apel odpowiedziało już blisko 120 osób, udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych, ale środki nadal są potrzebne” – tłumaczy ks. dyrektor Janecki.

Podkreśla, że w ramach Tygodnia Ubogich potrzebującym zostanie udzielone wsparcie zarówno materialne, jak i duchowe.

„Chcemy, aby wszyscy ubodzy z regionu Poznania i okolic poczuli się objęci troską i wsparciem oraz by odczuli, że nie są osamotnieni. Pragniemy wspólnie modlić się w intencji

potrzebujących i wolontariuszy, a także sióstr zakonnych posługujących w poznańskich jadłodajniach podczas Mszy św. 15 listopada o godz. 12.30, która zostanie odprawiona w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu” – mówi dyrektor poznańskiej Caritas.

Zaznacza, że ubodzy będą też mogli skorzystać z porad lekarzy i otrzymają obiad w formie dania na wynos.

Zbiórka na pomoc ubogim prowadzona jest na stronie https://caritaspoznan.pl/tydzienubogich.

Cel można wspomóż też w formie tradycyjnej, wpłacając środki na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny – Tydzień Ubogich.

IV Światowego Dnia Ubogich będzie obchodzony w tym roku 15 listopada pod hasłem

„Wyciągnij rękę do ubogiego”.

Papież Franciszek w tegorocznym orędziu na ŚDU napisał: „Ubóstwo ma różne twarze, które domagają się uwagi pod jednym, szczególnym względem: w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach”.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Jest on obchodzony w niedzielę poprzedzającą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Poznań: zbiórka na pomoc bezdomnym przed obchodami Tygodnia Ubogich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.