Poznańskie seminarium duchowne w kwarantannie. Klerycy zarażeni koronawirusem

fot. shutterstock.com
KAI / sz

U czterech kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem, a wszyscy seminarzyści zostali poddani kwarantannie. – Prosimy o modlitwę za całą wspólnotę seminarium – napisał w oświadczeniu rektor ks. dr Marcin Głowiński.

5 maja alumni powrócili po 1,5 miesięcznej przerwie z domów rodzinnych do seminarium, by kontynuować formację. „Tego samego dnia w trosce o bezpieczeństwo kleryków, w ramach działań prewencyjnych związanych z epidemią COVID-19, przeprowadzone zostały w Arcybiskupim Seminarium Duchownym testy u 53 osób. W 4 przypadkach zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem” – czytamy w oświadczeniu rektora.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykryte przypadki zgłoszone zostały do Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, która zaleciła wykonanie kolejnych testów diagnostycznych po 7 dniach u wszystkich osób poddanych kwarantannie.

DEON.PL POLECA

Wszyscy klerycy pozostają w izolacji i w miarę możliwości uczestniczą w zajęciach dydaktycznych on-line.

„W tygodniu modlitw o powołania kapłańskie, wpatrzeni w Chrystusa Dobrego Pasterza trwamy wspólnie na modlitwie. Doświadczenie, które nas spotkało ofiarujemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych” – pisze ks. Głowiński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznańskie seminarium duchowne w kwarantannie. Klerycy zarażeni koronawirusem
Komentarze (1)
AN
~Andrzej Netuk
9 maja 2020, 17:42
Jestem bardzo ciekawy wyniku tego badania. Obecne badanie rozpoczął 1 maja. Zaprosił do niego 1000 pacjentów zarażonych koronawirusem i leczonych z tego powodu. Spośród nich 500 losowo wybranych osób dostało od niego tekst uniwersalnej modlitwy, sformułowany na 5 różnych sposobów nawiązujących do modlitw obecnych w 5 światowych religiach (islam, chrześcijaństwo, buddyzm, hinduizm, judaizm). Po wybraniu jednej z nich pacjenci z tej grupy będą mieli za zadanie modlić się nią codziennie. Druga połowa badanych będzie stanowić grupę kontrolną, której nie zalecono szczególnie modlitwy. Wszyscy będą poddawani takiej samej, standardowej opiece medycznej, zależnie od rozwoju choroby. Dr Lakkireddy zbada później, czy proces chorobowy u modlących się przebiegał inaczej niż u nie-modlących. Weźmie te pod uwagę ewentualne zgony wśród chorych poddanych eksperymentowi.