Prezydium KEP o ochronie życia ludzkiego

(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
KAI / psd

Ważne są projekty pomocowe mające na celu wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej. ​Nie zwalnia to jednak z obowiązku dążenia do pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - czytamy w komunikacie prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Publikujemy Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ws. ochrony życia ludzkiego:

W obecnie dyskutowanej kwestii ochrony życia ludzkiego Konferencja Episkopatu Polski podkreśla, że ważne są projekty pomocowe mające na celu wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej.

​Nie zwalnia to jednak z obowiązku dążenia do pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to zadanie zarówno parlamentarzystów, jak i wszystkich ludzi dobrej woli, bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd.

DEON.PL POLECA


Podpisali:

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydium KEP o ochronie życia ludzkiego
Komentarze (2)
PP
Piotr Polmański
7 października 2016, 15:23
To co się wydarzyło w ostatnich dwóch tygodniach, jest bez wątpienia porażką kościoła instytucjonalnego i osobistą wielu hierarchów i kapłanów. Dlaczegóż to ePiSkopat czekał z jasnym komunikatem w sprawie projektu "Stop aborcji" , że jest przeciwko karaniu więzieniem kobiet, do momentu aż się okazało, jaka jest skala "Czarnego protestu" i buntu kobiet i matek ? Jeszcze w ub. tygodniu arcybiskupi: Dzięga, Jędraszewski, czy Hoser grzmieli, że każdy katolik winien, nawet ma obowiązek poprzeć obywatelski projekt całkowitego zakazu aborcji. Taka postawa to hipokryzja i obłuda w czystej postaci. A młodzi ludzie to widzą i słyszą i dla nich jakieś tam kompromisy i polityka z Kościołem w tle, ma coraz mniejsze znaczenie. Historia pokazuje, że alians tronu z ołtarzem, nie służył żadnej stronie i z reguły kończył się zgubnie dla Kościoła.
7 października 2016, 17:00
Gwoli uczciwości, biskupi o tym, iż są przeciw karaniu kobiet mówili w kwietniu. I gwoli uczciwości, Sejm mówgł zmienić projekt dodając poprawkę odrzucajacą karanie kobiet. Tłumacznie posłów iż postąpili zgodnie z "wytycznymi" KEPu jest zenujące.