Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie rozdał prawie tysiąc maseczek parafianom

Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie rozdał prawie tysiąc maseczek parafianom
(fot. depositphotos.com)
KAI / jb

Prawie tysiąc maseczek ochronnych rozdał swoim wiernym proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie.

W ciągu 3 dni do prawie 400 skrzynek pocztowych wszystkich domów i mieszkań dostarczono życzenia od kapłanów pracujących w parafii wraz z maseczkami uszytymi przez siostry zakonne. Już od dziś (14 kwietnia) będą je mogli otrzymać również inni chętni mieszkańcy Częstochowy. Akcja rozprowadzania tychże środków ochronnych potrwa co najmniej do Niedzieli Miłosierdzia.

Przyjmijcie proszę w prezencie maseczki ochronne dołączone do listu. Nietypowy to prezent Wielkanocny, ale i czas w którym nam przyszło żyć jest nietypowy” – pisze w świątecznych życzenia ks. Andrzej Partika SAC.

W rozmowie z KAI proboszcz Doliny Miłosierdzia dodaje, że środki ochrony osobistej szyte przez siostry mieszkające na terenie parafii dostarczane są w tysiącach sztuk do częstochowskich szpitali, a także rozdawane są osobom bezdomnym korzystających z kuchni i łaźni działających w Dolinie Miłosierdzia oraz seniorom, do których docierają wolontariusze Fundacji ufam Tobie realizujący akcję o nazwie „zakupy dla seniorów”.

W szycie maseczek włączyła się zdecydowana większość z 16 zgromadzeń zakonnych znajdujących się na terenie parafii. Materiał na maseczki został zakupiony ze środków Fundacji ufam Tobie oraz dostarczony bezpłatnie przez osoby świeckie zaprzyjaźnione z parafią i wdzięczne za taką inicjatywę.

Dolina Miłosierdzia oprócz szycia maseczek prowadzić także kilka innych akcji związanych z obecną sytuacją, wynikającą z zagrożeniem koronawirusem. Należą do nich. m.in. zakupy dla seniorów i osób w kwarantannie, telefon wsparcia dla parafian, torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi rozdawane najbardziej potrzebującym, czy prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych. Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowali się przez ten czas mieszkać poza domem. Ponadto codziennie o godz.15 w Sanktuarium odmawiana jest wspólnie z osobami łączącymi się dzięki transmisji internetowej koronka za konających.

Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego usytuowany jest na zachodnim zboczu Jasnej Góry. Budowy świątyni podjęli się w roku 1949 księża pallotyni. Jej poświęcenia dokonał pierwszy ordynariusz częstochowski, ks. bp. Teodor Kubina. W czasie uroczystości wypowiedział słowa: „To miejsce niech służy Miłosierdziu Bożemu w cieniu Jasnogórskiej Pani. Każdy kto nawiedzi ten kościół, niech dozna w sposób szczególny Miłosierdzia Bożego". Od tego czasu uwidacznia się specjalne działanie Bożego Miłosierdzia w tym miejscu, zwanym odtąd Doliną Miłosierdzia”.

W 1952 r. umieszczono w głównym ołtarzu obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez artystę malarza Adolfa Hyłę z Krakowa (tego samego, który malował obraz znajdujący się w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach) Oficjalnie parafia Miłosierdzia Bożego w Częstochowie jest prawdopodobnie pierwszą w Polsce, która otrzymała takowe wezwanie. Erygowana została ona 12 września 1960 r. przez ówczesnego biskupa częstochowskiego, Zdzisława Golińskiego. Wcześniej była tam ekspozytura.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie rozdał prawie tysiąc maseczek parafianom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.