"Procesje są wyrazem czci dla Chrystusa"

KAI / psd

- Wiara Kościoła w Najświętszy Sakrament wyraża się nie tylko w wewnętrznej potrzebie pobożności, ale też poprzez uczestnictwo w procesjach w oktawie Bożego Ciała. Oddajemy tym samym cześć Chrystusowi i okazujemy swój związek z Kościołem Jezusa Chrystusa, który żyje dzięki Eucharystii – mówił w homilii bp Zdzisław Fortuniak.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. w kościele pw. Bożego Ciała na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

DEON.PL POLECA
Bp Fortuniak podkreślił, że sakrament Eucharystii jest tajemnicą wiary. – Pod postaciami eucharystycznymi w sposób realny obecny jest Chrystus, a człowiek wprowadzany jest w głębię życia Bożego – przekonywał biskup.

Zaznaczył, że wiara wymaga, byśmy w obliczu Eucharystii mieli świadomość, że stajemy przed samym Chrystusem i przyjmowali Go ze szczerością serca. Bp pomocniczy archidiecezji poznańskiej zauważył, że w Eucharystii spełniła się obietnica Chrystusa, że pozostanie z Nami aż do skończenia świata. – Przyjęcie Eucharystii jest wejściem w głęboką komunię z Jezusem, byśmy już tutaj, na ziemi, sycili się Bogiem w oczekiwaniu na niebo – zaznaczył biskup.

Bp Fortuniak podkreślił, że nie ma Eucharystii bez kapłaństwa, tak jak nie ma kapłaństwa bez Eucharystii. Zwrócił uwagę, że sprawowanie Eucharystii było najważniejszą i najistotniejszą posługą nowego bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podkreślił także, że lud Boży powinien modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich, ponieważ liczba kapłanów nie jest wystarczająca wobec wymagań ewangelizacyjnych i duszpasterskich. Zaznaczył również, że kończący się Rok Kapłański był czasem odkrywania faktu, że powołania są dziełem Boga.

Eucharystię zakończyła procesja do czterech ołtarzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Procesje są wyrazem czci dla Chrystusa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.