Prymas anglikański przyłapany na joggingu

Prymas anglikański przyłapany na joggingu
(fot. Catholic Church (England and Wales) / Foter.com / CC BY-NC-SA)
KAI / mh

Brytyjskie media opublikowały zdjęcia prymasa anglikańskiego Kościoła Anglii, abp. Justina Welby’ego biegającego wokół swej siedziby Lambeth Palace w Londynie. 57-letni, cierpiący na astmę duchowny uprawiał jogging w specjalnych butach biegowych, mając na sobie czerwony t-shirt i ciemne, krótkie spodenki. - "Muskularny chrześcijanin" daje przykład swoim wiernym - napisał dziennik "Telegraph".

Bezpośredni poprzednik abp. Welby’ego, abp Rowan Williams (2002-12) spędzał wieczory na tłumaczeniu walijskiej poezji. Wcześniejsi prymasi mieli inne hobby: abp George Carey (1991-2002) spacerował, zaś abp Robert Runcie (1980-91) hodował świnie.

Abp Welby - zaznacza "Telegraph" - zszedł na ziemię i dzieli hobby wielu swoich wiernych, biegając kilka razy w tygodniu. "Prymas ludu" - jak się go nazywa - jeździ na spotkania autobusem, tweetuje o kupowaniu butów i wyznaje, że kusi go drzemka na poobiednich dyskusjach Synodu Kościoła. W maju udzielił wywiadu, w którym opowiedział, że pracownicy restauracji, w których można zamówić jedzenie przez telefon są zmieszani, gdyż nigdy wcześniej nie dowozili kurczaka tikka masala do Lambeth Palace.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prymas anglikański przyłapany na joggingu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.