"Przestraszyłem się polityki, która jest uprawiana w Polsce". Ks. Kachnowicz o spocie o uchodźcach

"Przestraszyłem się polityki, która jest uprawiana w Polsce". Ks. Kachnowicz o spocie o uchodźcach
(fot. youtube.com)
ks. Łukasz Kachnowicz / kw

Ks. Łukasz Kachnowicz odniósł się do wyborczego materiału, który przedstawiał uchodźców jako zagrożenie dla Polski. "Ten spot o uchodźcach jest straszny. I wcale to nie uchodźcy są na nim najstraszniejsi. Po jego obejrzeniu przestraszyłem się tych, którzy go wyprodukowali i puścili".

Materiał wywołał wiele negatywnych komentarzy w sieci, zarówno z prawej, jak i lewej strony. Grzegorz Kramer SJ odniósł się do nauczania Jana Pawła II na temat migracji i uchodźców.

Ks. Łukasz Kachnowicz przede wszystkim wskazał, że boi się polityków, którzy budują popularność na strachu do innych ludzi.

Ten spot o uchodźcach jest straszny. I wcale to nie uchodźcy są na nim najstraszniejsi. Po jego obejrzeniu przestraszyłem się tych, którzy go wyprodukowali i puścili. Przestraszyłem się polityki, która jest uprawiana w Polsce (nie przez jedną partię).

Przestraszyłem się tego, do jakich podłości są zdolni politycy w walce o władzę. Przestraszyłem się tego, że jeśli popieramy jakaś partię to jesteśmy w stanie przymyka oko na te podłości, a nawet je usprawiedliwiać. Przestraszyłem się, że jako społeczeństwo jesteśmy zakładnikami politycznych interesów.

Przestraszyłem się tego, że w tym wszystkim coraz mniej, o ile w ogóle, liczy się człowiek, konkretny człowiek. Bo ludzie zazwyczaj są konkretni, nie są teoretyczni czy abstrakcyjni. Przestraszyłem się dewastowania społeczeństwa i deptania człowieczeństwa przez taką politykę.

Przestraszyłem się tego, że to robi na nas juz coraz mniejsze wrażenie, że się przyzwyczajamy i uznajemy to za coś normalnego. Tak, ten spot naprawdę mnie przestraszył. I nie mówię tego tylko wobec jednej partii, choc spot jest konkretnej partii. Tak, drodzy politycy, przestraszyliście mnie. Przestraszyłem się Was i Waszej polityki. Ale nie pozwolę Wam trzymać mnie na tej smyczy strachu.

Jestem chrześcijaninem, który wierzy w to, co pisze św. Paweł: "Nie otrzymaliście ducha bojaźni, by się pogrążyć w niewoli..."

Ten spot o uchodźcach jest straszny. I wcale to nie uchodźcy są na nim najstraszniejsi. Po jego obejrzeniu...

Opublikowany przez Łukasz Kachnowicz Czwartek, 18 października 2018

Imigracja. Tak Polska "pogrzebała" Jana Pawła II

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grażyna Jagielska

Reportaż wojenny z wnętrza kobiecego świata

On był ciągle w drodze, w centrum krwawych wydarzeń. Spotykał się z wojskowymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonował pamiątki od nich, a po powrocie do kraju otrzymywał dziennikarskie...

Skomentuj artykuł

"Przestraszyłem się polityki, która jest uprawiana w Polsce". Ks. Kachnowicz o spocie o uchodźcach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.