Radio Maryja: YouTube usunął nam kazanie arcybiskupa Jędraszewskiego

Radio Maryja: YouTube usunął nam kazanie arcybiskupa Jędraszewskiego
(fot. flickr.com/archidiecezjakrakow)
twitter.com / rp.pl

"Profil Radio Maryja na YouTube otrzymał ostrzeżenie za zamieszczenie homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Zarzut, a jakże - 'szerzenie nienawiści'" - pisze na swoim profilu na Twitterze Radio Maryja.

Do wpisu administratorzy profilu dołączyli zrzut ekranu z informacją od administracji YouTube'a, w której czytamy, że nagranie "Homilia ks. abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona w Krakowie" zostało usunięte w związku z "naruszeniem zasad dotyczących szerzenia nienawiści".

YouTube ostrzega też Radio Maryja, że jeżeli umieszczanie takich treści będzie się powtarzać serwis nałoży ostrzeżenie na cały kanał nadawcy i uniemożliwi mu czasowo umieszczania nagrań na YouTube, albo nawet usunie kanał Radia Maryja.

Arcybiskup Marek Jędraszewski, w ramach zeszłotygodniowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wygłosił homilię w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Metropolita Krakowski mówił wówczas, że: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa".

DEON.PL POLECA

Homilia wywołała wiele kontrowersji i dyskusji.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" we wtorek koło południa homilia została przywrócona. Biuro prasowe Youtuba przysłało poniższe oświadczenie:

"Ostrzeżenia dotyczące naruszenia wytycznych dla społeczności są przyznawane, gdy treści w YouTube zostaną zgłoszone do sprawdzenia przez członków społeczności YouTube lub naszą technologię. Na YouTubie pojawia się bardzo dużo treści i decyzję podejmujemy zawsze w oparciu o wytyczne dla społeczności i bieżący kontekst. W materiałach mogą być np. omawiane tematy, które dostarczają analizy bieżących wydarzeń czy mają wartość dokumentalną. Zdarza się, że podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest niewłaściwa. Kiedy dowiemy się o takim błędzie, robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić zablokowaną treść. Naszym użytkownikom dajemy również możliwość odwołania się od naszych decyzji i zawsze ponownie oceniamy zamieszczone materiały".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Andrzej Czaja, Tomasz Ponikło

Uznany teolog i biskup opolski przedstawia w nowym świetle wyzwania stojące przed Kościołem w Polsce. Prezentuje swoje poglądy na najważniejsze tematy chrześcijaństwa i zabiera głos w kluczowych sprawach polskiego Kościoła.

Z książki dowiemy się, kim jest...

Skomentuj artykuł

Radio Maryja: YouTube usunął nam kazanie arcybiskupa Jędraszewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.