Razem wymódlmy sobie dobrych kapłanów!

Razem wymódlmy sobie dobrych kapłanów!
(fot. RozaniecZaKleryka.pl)
Paweł Dąbrowa

Podstawowym zadaniem akcji jest udzielenie wsparcia modlitewnego i moralnego polskim klerykom. Aby pomóc wystarczy wejść na stronę akcji (http://rozanieczakleryka.pl) zadeklarować się i... ofiarować w intencji polskich kleryków przynajmniej 1 dziesiątkę Różańca Świętego.

Fundacja Dobrych Mediów zadecydowała o uruchomienie akcji w skutek kolejnych sygnałów, informujących o dużym zapotrzebowaniu społecznym na tego typu działania. Jak mówi Maciej Gnyszka, Fundator FDM: "O konieczności działania przekonały mnie coraz ostrzejsze ataki na wiarę i kapłanów w polskich mediach oraz dyskursie publicznym."

Zdaniem Fundacji mamy do czynienia z sytuacją, w której większa część społeczeństwa wykazuje duże przywiązanie do wiary, ale nie potrafi skutecznie jej obronić. Akcja ma wspierać formację polskich kleryków, w ten sposób aby stali się w przyszłości wspaniałymi, oddanymi w całości służbie Bogu i ludziom kapłanami. Tylko pełni wiary, energii i wewnętrznego ognia księża będą mogli mierzyć się z trudnymi wyzwaniami współczesności.

Twórcy akcji postawili sobie dwa cele. Po pierwsze chodzi o rozpięcie nad wszystkimi klerykami w Polsce szczelnego modlitewnego parasola oraz o wyproszenie dla nich łask, dzięki którym przejdą przez najtrudniejsze przeszkody, czekające na nich w drodze do realizacji powołania. Dobrzy, napełnieni łaską Bożą klerycy zamienią się w przyszłości w dobrych, napełnionych łaską Ducha Świętego Kapłanów.

DEON.PL POLECA

Drugim celem akcji jest podkreślenie wagi posługi kapłańskiej. Ta inicjatywa ma pokazać młodym Polakom rozważającym swoje życiowe powołanie, że warto iść za głosem serca i nie poddawać się zewnętrznej presji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Razem wymódlmy sobie dobrych kapłanów!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.