Rektor seminarium razem z siostrami zakonnymi opiekują się zakażonymi koronawirusem w ośrodku Caritas

Rektor seminarium razem z siostrami zakonnymi opiekują się zakażonymi koronawirusem w ośrodku Caritas
(fot. youtube.com / depositphotos.com)
KAI / jb

- Największą nagrodą jest uśmiech na twarzy naszych podopiecznych – podkreśla ks. Kot.

- Wszystkie osoby zaangażowane w opiekę nad pacjentami na oddziale 3 w jeleniogórskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przesyłają pozdrowienia i dziękują za modlitwę i prace plastyczne przygotowane przez dzieci – powiedział ks. Robert Serafin, dyrektor legnickiej Caritas.

Oddział 3 to oddział – izolatorium w jeleniogórskim ZOL prowadzonym przez legnicką Caritas. Przebywają na nim pacjenci zakażeni koronawirusem. W sumie kilkanaście osób, którymi opiekuje się 7 osób personelu medycznego i wolontariuszy. Wśród nich są 3 siostry zakonne z przygotowaniem medycznym, troje wolontariuszy – pracowników ośrodka, którzy zdecydowali się na izolację na 3 oddziale oraz wolontariusz – rektor legnickiego seminarium duchownego ks. Piotr Kot.

Na czele tej grupy była s. Katarzyna, Franciszkanka Rodziny Maryi – siostra oddziałowa, która obecnie przebywa na oddziale szpitalnym, gdyż została zakażona wirusem. S. Katarzyna była ze swoimi podopiecznymi od samego początku. Dopiero po wynikach z laboratorium, które okazały się pozytywne, lekarz zdecydował o przekierowaniu siostry na oddział szpitalny. Wiemy, że siostra czuje się dobrze.

DEON.PL POLECA

- Nastroje na oddziale są dobre. Wśród opiekujących się chorymi nie brakuje optymizmu i determinacji. Choć praca jest wymagająca i ciężka, ponieważ pacjenci wymagają stałej opieki, robimy co w naszej mocy – powiedział ks. Piotr Kot, rektor seminarium i wolontariusz.

Oprócz opiekowania się chorymi, ks. Rektor pełni także funkcje duszpasterskie.

Odprawiam Msze św. na korytarzu dla personelu, udzielam komunii św. pacjentom, spowiadam. Największą nagrodą jest uśmiech na twarzy naszych podopiecznych – podkreśla ks. Kot.

Po apelu skierowanym przez dyrektora Caritas do wszystkich ludzi dobrej woli oraz do dzieci, cały ZOL, a zwłaszcza oddział 3 otoczony jest opieką duchową. W ramach akcji Dziecięcy Różaniec Nadziei nie brakuje modlących się za pacjentów i personel. Ponadto dzieci zaczynają przesyłać do Caritas swoje prace plastyczne, poprzez które chcą podtrzymać na duchu wszystkich dotkniętych koronawirusem. Właśnie za ten gest i za modlitwę, w imieniu wszystkich, personel 3 oddziału składa podziękowanie.

Warto dodać, że 1 i 2 oddział jeleniogórskiego ZOL wraca do normalnego funkcjonowania. Po wykonaniu testów na obecność koronawirusa, dwoje pacjentów 2 oddziału z wynikiem pozytywnym zostało przeniesionych na oddział 3. U pozostałych osób z personelu i pacjentów nie stwierdzono zakażenia.

Te dwa oddziały wspierają również wolontariusze, wśród których jest 5 kleryków legnickiego WSD oraz 3 wolontariuszy świeckich. Zgłaszają się kolejni chętni do pomocy w jeleniogórskim ZOL.

Dyrektor Caritas ks. Serafina nadal apeluje o wsparcie ze strony personelu medycznego i wolontariuszy oraz o sprzęt medyczny i środki dezynfekujące, a także o wsparcie finansowe, które zapewni długoterminowe funkcjonowanie Zakładu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rektor seminarium razem z siostrami zakonnymi opiekują się zakażonymi koronawirusem w ośrodku Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.