Rok 2021 w Muzeach Watykańskich pod znakiem Rafaela

Rok 2021 w Muzeach Watykańskich pod znakiem Rafaela
fot. depositphotos.com
4 tygodnie temu
KAI / ml

W obecnej sytuacji obostrzeń sanitarnych nie można odwiedzać Muzeów Watykańskich, co zawsze było wielką atrakcją dla pielgrzymów i turystów. Na poniedziałek, 3 maja zostało zapowiedziane ponowne ich otwarcie dla publiczności.

Dyrektor papieskiej galerii, Barbara Jatta zwraca uwagę, że pomimo ograniczeń uroczystości z okazji pięćsetlecia śmierci Rafaela trwają i są cały czas przygotowywane. Na wrzesień 2021 roku zaplanowana została międzynarodowa konferencja, która, jeśli warunki na to pozwolą, będzie wydarzeniem połączonym z realną obecnością uczestników. O dotychczasowych inicjatywach związanych z obchodami Roku Rafaela rozmawiano podczas spotkania on-line zorganizowanego przez Muzeum diecezjalne w Mediolanie.

Barbara Jatta przypomniała, że w ubiegłym roku w Muzeach Watykańskich, również „w realu” miały miejsce ważne wydarzenia. Chodzi o wystawę gobelinów Rafaela w Kaplicy Sykstyńskiej w ostatnim tygodniu lutego 2020 roku. Nastąpiło ponowne otwarcie i wyposażenie w nowe oświetlenie sali ósmej Galerii Watykańskiej z odrestaurowanymi gobelinami i trzema nastawami ołtarzowymi przedstawiającymi trzy fazy działalności Rafaela. Obrazy, o których mowa, zostały umieszczone we wcześniej odnalezionych i odnowionych zabytkowych ramach.

„Nie powstrzymaliśmy naszej działalności, szczególnie w dziedzinie wdrażania programów cyfrowych oraz rozwoju naszych kanałów społecznościowych - mówi dyrektor Muzeów Watykańskich. Dokonaliśmy w ostatnim okresie ważnych renowacji, przede wszystkim myślę o tzw. Sali Konstantyna, czyli czwartym «Pokoju» Rafaela w Watykanie. Trwają obecnie prace restauracyjne na ostatniej ścianie, która wkrótce zostanie udostępniona“ – powiedziała papieskiej rozgłośni Barbara Jatta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rok 2021 w Muzeach Watykańskich pod znakiem Rafaela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.