Rozpoczął się czwarty Festiwal Życia w Kokotku. Potrwa tydzień

Rozpoczął się czwarty Festiwal Życia w Kokotku. Potrwa tydzień
Fot. Festiwal Życia / Facebook
KAI / materiały organizatora / mł

Razem z Abrahamem młodzi będą wychodzić ze swojej strefy komfortu. Dziś w Kokotku pod Lublińcem rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Życia – największego plenerowego wydarzenia chrześcijańskiego na Śląsku. Festiwal potrwa aż do niedzieli, 29 sierpnia.  

Festiwal Życia to plenerowe wydarzenie dla młodzieży, organizowane wspólnie przez pięć śląskich diecezji. W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA młodzi między 16 a 35 rokiem życia będą mogli wziąć udział w koncertach, warsztatach, konferencjach i nabożeństwach tematycznych. Wydarzenie jest zamknięte, udział w nim mogą wziąć tylko zarejestrowani uczestnicy, którzy przyjeżdżają na cały tydzień i śpią na polu namiotowym lub wybierają opcję jedno- lub kilkudniowego pobytu w Kokotku. Na całotygodniowy pobyt zarejestrowało się około 500 osób. 

Hasłem tegorocznego festiwalu jest słowo „Wyjdź”.

–Jest to hasło, które nawiązuje do historii Abrahama z Księgi Rodzaju, bo właśnie ta historia i fragmenty Księgi Rodzaju będą tłem tematycznym dla tego festiwalu. Będzie to takie zaproszenie do opuszczenia swojej strefy komfortu, do podjęcia wielu wyzwań i właśnie z Abrahamem będziemy tę drogę przechodzić – wyjaśniał KAI Marcin Szuścik, rzecznik festiwalu.

Uczestnicy festiwalu w poniedziałek będą mogli posłuchać konferencji dwóch raperów: TAU, czyli nawróconego kieleckiego rapera Piotra Kowalczyka oraz ks. Jakuba Bartczaka. We wtorek do młodych będzie mówił założyciel wspólnoty Betlejem z Jaworzna, niosącej pomoc osobom bezdomnym i ubogim – ks. Mirosław Tosza, a w czwartek – vloger i publicysta Tomasz Samołyk.

W trakcie wydarzenia koncerty zagrają TAU i ks. Bartczak, Owca oraz Golec Uorkiestra, odbędzie się także Bieg Festiwalowicza. Uczestnicy są zaproszeni do udziału w codziennej mszy świętej, porannej wspólnej modlitwie, adoracji, drodze krzyżowej, nabożeństwie wręczenia Słowa Bożego, a także w wieczornym uwielbieniu. Festiwal odwiedzą także symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikona Matki Bożej - peregrynujące właśnie po Polsce.

Jak informują organizatorzy na stronie festiwalu – młodzi mogą przyjechać na cały tydzień lub zarejestrować się tylko na wybrany dzień wydarzenia. Koszt udziału w całym Festiwalu to 450 zł, ale można wejść także na jeden wieczór (30 zł), na jeden dzień (40 zł) lub skorzystać z opcji całodniowej z ciepłym posiłkiem i możliwością noclegu na polu namiotowym (60 zł). Poza młodymi singlami do udziału zaproszone są także młode rodziny z dziećmi – najmłodsi do 4 roku życia mogą wejść za darmo, a dzieci od 5 do 15 roku życia – za pół ceny.

- Festiwal jest wydarzeniem ewangelizacyjnym - i jest bardzo potrzebny młodzieży zwłaszcza teraz, po długim okresie zamknięcia. Chcemy się spotkać, pobawić, pomodlić. I razem z Abrahamem przebyć podroż, którą on przebył , odnieść ją do swojego życia - mówi DEONowi rzecznik festiwalu, Marcin Szuścik. 

Pierwszy Festiwal Życia w Kokotku odbył się w lipcu 2018 roku i zgromadził ponad 700 uczestników z całej Polski. Druga edycja zgromadziła już 1 000 uczestników. W 2020 roku, ze względu na pandemię, Festiwal Życia odbył się w wersji internetowo stacjonarnej. Wydarzenie organizuje wspólnie 5 diecezji województwa śląskiego: gliwicka, katowicka, sosnowiecka, częstochowska i bielsko-żywiecka oraz Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów MN. Festiwalowi patronują diecezjalni biskupi. Zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Kokotek to dzielnica Lublińca położona w południowej części miasta, znajduje się w środku pięknego lasu. Na pobliskim terenie znajdują się trzy stawy (największy „Posmyk”). Przy nim położone jest Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA, którego główną funkcją jest działalność rekolekcyjna dla młodzieży. To tutaj również od 2018 r. odbywa się Festiwal Życia.

KAI / materiały organizatora / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Rozpoczął się czwarty Festiwal Życia w Kokotku. Potrwa tydzień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.