Rusza cykl Katechez Warszawskich u św. Anny
Czy dobrze rozumiemy sumienie? Czy ono zawsze odgrywało tę rolę, co dziś? - na te pytania będzie starał się odpowiedzieć dominikanin, o. Michał Mrozek. W czwartek o 19.30 w akademickim kościele św. Anny rozpoczynają się Katechezy Warszawskie. "Zawrotna kariera sumienia" to tytuł pierwszej z sześciu Katechez Warszawskich, których sezon jesienny poświęcony jest sumieniu.
Oprócz o. Michała Mrozka, który zainauguruje Katechezy Warszawskie, jesienią o sumieniu powiedzą również: etyk, ks. prof. Ryszard Moń, teolog moralny, ks. dr Jan Konarski, politolog, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, prawnik i moralista, ks. Wojciech Bartkowicz, rektor warszawskiego seminarium oraz dominikanin o. Paweł Krupa.
W katechezie inaugurującej cały cykl spotkań poświęconych sumieniu, o. Mrozek będzie starał się odpowiedzieć na pytanie: czy dobrze rozumiemy sumienie. - Od właściwego rozumienia sumienia dużo zależy, a ono nie zawsze odgrywało tę rolę, co dziś - zaznacza dominikanin, wicedyrektor Instytutu Tomistycznego w Warszawie, który ukończył Papieski Uniwersytet św. Tomasza (Angelicum).
Katecheza rozpocznie się o 19.30. Pierwsza część to konferencja o. Michała Mrozka. Po niej rozpocznie się interaktywna część "Katecheza+". To rozmowa pogłębiająca z udziałem o. Mrozka, biblisty - ks. prof. Krzysztofa Bardskiego z UKSW, Tomasza Królaka z KAI oraz prowadzącej Patrycji Michońskiej.
W ramach "Katechezy+" rozmówcy będą pogłębiali temat oraz próbowali odpowiadać na pytania słuchaczy, zarówno tych zgromadzonych w kościele, jak i słuchających transmisji w Radio Plus Warszawa. Pytania będzie można zadawać na profilu fb Archidiecezji Warszawskiej, która wraz ze Stacją7 uruchomiła specjalną aplikację, a także na twitterze (@archwwa).
Celem Katechez Warszawskich jest pozytywny przekaz wiary i prezentacja nauki Kościoła. Będą wygłaszane w akademickim kościele św. Anny. Mają charakter sezonowy: jesień-wiosna. Sześć tegorocznych jesiennych katechez będzie poświęconych tematowi sumienia.
Katechezy skierowane są przede wszystkim do dorosłych. - Dzieci i młodzież mają dostęp do katechezy, studenci uczestniczą w duszpasterstwach akademickich. W praktyce zatem katechezy pozbawieni są ci, którzy bardzo jej potrzebują - to znaczy dorośli. Codzienne życie dostarcza im wielu pytań, wątpliwości i pragnienia pogłębienia własnej wiedzy religijnej i wiary" - powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
Skomentuj artykuł