ŚDM 2013 w Rio - ruszyły przygotowania

ŚDM 2013 w Rio - ruszyły przygotowania
(fot. Charlie Phillips/flickr.com)
KAI / drr

Hierarcha poinformował, że już zostały zaplanowane zebrania komitetu organizacyjnego. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z ekipą, która uczestniczyła w Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. Wezmą w nim również udział przedstawiciele Papieskiej Rady ds. Świeckich i komitet organizacyjny z Madrytu, który przybędzie do Rio de Janeiro, aby wymienić się doświadczeniami.

Abp Tempesta zwrócił uwagę, że poczyniono już wiele kroków. Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa ŚDM w Rio de Janeiro. Komitet organizacyjny rozpoczął prace i do końca roku powinny być ustalone miejsca spotkań i program.

Hierarcha wskazał na konieczność zakwaterowania młodzieży w domach wiernych i wagę pracy młodych woluntariuszy. - Wiele osób już zadeklarowało chęć pracy podczas ŚDM. To bardzo dobry znak. W Madrycie pracowało ok. 30 tys. woluntariuszy, z tego 16 tysięcy Hiszpanów - powiedział.

Według doradcy archidiecezji ds. imprez zbiorowych ks. Omara Raposo młodzi woluntariusze będą również przygotowywani do pracy podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku i w czasie Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku. Ks. Raposo potwierdził, że utworzono już grupę wykonawcza złożoną z księży i świeckich. Do niej dołączą woluntariusze.

DEON.PL POLECA

Abp Tempesta zapowiedział że logo i hymn ŚDM zostaną wybrane w ogólnokrajowym konkursie i już zachęcił wszystkich do refleksji nad hasłem: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!" (por. Mt 28,19).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM 2013 w Rio - ruszyły przygotowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.