ŚDM: rektor PWTW spotkał się z młodymi Portugalczykami

ŚDM: rektor PWTW spotkał się z młodymi Portugalczykami
(fot. śdm)
5 lat temu
KAI / jm

Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (PWTW) ks. prof. Krzysztof Pawlina spotkał się z Portugalczykami, którzy udadzą się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W wydarzeniu zorganizowanym w podlizbońskim Queluz wziął udział również kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente.

Ks. Pawlina podczas spotkania opowiadał młodym Portugalczykom o Kościele w Polsce, trwających w całej Polsce przygotowaniach do ŚDM, a także o osobie Jana Pawła II, pomysłodawcy tej imprezy. Zachęcał też do aktywnego włączenia się w przebieg krakowskiego wydarzenia. - Udział w Światowych Dniach Młodzieży zdeterminuje wasze życie - przekonywał rektor PWTW.

Spotkanie ks. Pawliny z portugalską młodzieżą to jedna z wiosennych inicjatyw ambasady RP w Lizbonie. W kwietniu polska placówka dyplomatyczna zorganizowała w Bradze i Fatimie wykłady dla młodych Portugalczyków, którzy udadzą się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Prowadził je prof. Jacek Purchla, historyk sztuki i ekonomista z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a uczestniczyli w nich m.in. arcybiskup Bragi Jorge Ortiga, były przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii, a także przedstawiciele dwóch innych miast północnej Portugalii: Viana do Castelo i Guimarães. Z kolei w Fatimie w spotkaniu z młodzieżą uczestniczył lokalny biskup Antonio Marto.

Według szacunków Departamentu Duszpasterstwa Młodzieży (DNPJ), działającego w ramach Konferencji Episkopatu Portugalii, na tegoroczne ŚDM do Krakowa przybędzie co najmniej 5000 obywateli tego iberyjskiego kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

ŚDM: rektor PWTW spotkał się z młodymi Portugalczykami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.