Franciszek przyjął katolickich parlamentarzystów z całego świata
Do korzystania w swojej pracy z owoców refleksji nad chrześcijańskim rozumieniem pojęcia osoby zachęcił Franciszek uczestników corocznej konferencji Międzynarodowej Sieci Prawodawców Katolickich (International Catholic Legislators Network), którzy spotkali się tego lata już po raz ósmy w miasteczku Frascati pod Rzymem.
Papież przyjął parlamentarzystów z całego świata tuż po modlitwie Anioł Pański 27 sierpnia. Ojciec Święty wyraził swoją radość z powodu większej liczby zebranych niż na ostatnim spotkaniu, rok temu, szczególnie zauważając przy tym nowych polityków z krajów afrykańskich.
W skierowanym do wszystkich przemówieniu, Franciszek przypomniał, jak ważne jest zachowywanie chrześcijańskiego rozumienia osoby w pracy tworzenia i uchwalania nowych praw. Wskazał, iż katolicka duchowość oraz skoncentrowanie na Chrystusie pomaga budować społeczeństwo sprawiedliwsze, jak również bardziej ludzkie.
Papież zachęcił parlamentarzystów do działań mających na celu budowanie mostów dialogu pomiędzy różnymi płaszczyznami politycznymi. Zdaniem Papieża trzeba, aby to zachodziło także wtedy, gdy podejmuje się starania o zwiększenie opieki nad bezbronnymi czy wykluczonymi, zwłaszcza wieloma zmuszonymi do opuszczenia swoich ojczyzn, jak też w celu obrania słusznej ekologii ludzkiej i naturalnej.
Jednym z omawianych przez katolickich parlamentarzystów tematów były problemy uchodźców i migrantów oraz prawa człowieka i prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Do ICLN należą katoliccy politycy i prawnicy z ponad dwudziestu krajów. Siedziba ich organizacji mieści się w Austrii, w mieście Trumau, a na jej czele stoi rektor tamtejszego Międzynarodowego Instytutu Katolickiego (ITI), Christiaan Alting von Geusau. Do Frascati przyjechało tego lata około 220 polityków z trzydziestu krajów.
Skomentuj artykuł