Franciszek: taka ekonomia służy człowiekowi, a nie okrada go

Franciszek: taka ekonomia służy człowiekowi, a nie okrada go
(fot. Yannik Bikker / shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / kk

Papież Franciszek przyjął na audiencji grupę przedsiębiorców uczestniczących w spotkaniu poświęconym refleksji nad encykliką "Laudato sí". Wydarzenie to zbiega się ze Światowym Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia.

Ojciec Święty wskazał na postać św. Franciszka z Asyżu, który jest w najwyższym stopniu wzorem troski o to, co słabe oraz patronem ekologii integralnej. Dla niego bowiem każdy kontakt z człowiekiem i ze stworzeniem był spotkaniem z Bogiem Stworzycielem. Z wiary więc wypływała jego misja na rzecz sprawiedliwości, pokoju i szacunku do stworzenia.

Dziś wyjątkowy dzień modlitwy. Papież wystosował szczególny apel w związku z nim >>

"Także każdy z nas odpowiedzialny jest za drugiego i za przyszłość naszej planety" - mówił papież.

Ekologiczna propaganda papieża Franciszka? >>

"Tak samo, ekonomia powinna służyć człowiekowi, nie wykorzystywać go i nie okradać z bogactw naturalnych. Każdy z nas jest wezwany do tego, aby wykorzystywać możliwości, które daje nam technologia, by dobrze korzystać z dóbr naturalnych, wpierając w szczególności kraje najbardziej dotknięte ubóstwem i degradacją, aby wzmocnić je na drodze rozważnej i integralnej odnowy i rozwoju" - rozwijał Ojciec Święty.

Jeszcze nie czytałeś "Laudato si"? Od tego warto zacząć >>

Franciszek zachęcił wszystkich, którzy uznają się dziećmi Boga do podjęcia działań, które przyczynią się do tego, że wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w sprawiedliwym podziale dóbr naturalnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller
20,94 zł
29,90 zł

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Franciszek: taka ekonomia służy człowiekowi, a nie okrada go
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.