Liczy się krzyż i ekumenizm męczenników

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Radio Watykańskie / pz

Również Papież Franciszek zamierza zdecydowanie zabiegać o zjednoczenie chrześcijan. Istotnym i owocnym w tym względzie okazała się dzisiejsza audiencja dla Nikolausa Schneidera przewodniczącego Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech - uważa watykański rzecznik.

"Pastor Schneider pogratulował Papieżowi wyboru imienia - relacjonował ks. Federico Lombardi SJ. - Św. Franciszek przemawia bowiem skutecznie do wszystkich chrześcijan. Rozmowa na tematy ekumeniczne skupiła się na znaczeniu ekumenizmu męczenników, do którego Papież przywiązuje szczególną wagę. Sam ma zresztą dobrą wiedzę na temat cierpień, których doświadczyły różne osoby również z Kościoła ewangelickiego w czasach nazizmu i w innych okolicznościach" - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Lombardi.

Szef niemieckich ewangelików podjął też temat 500-lecia reformacji w 2017 r. Chciał, aby niektóre uroczystości rocznicowe mogły się odbyć w Rzymie. W tej kwestii Papież Franciszek odesłał go jednak do przemówień Benedykta XVI na temat Marcina Lutra - powiedział watykański rzecznik.

DEON.PL POLECA

Ze swej strony pastor Schneider docenił atmosferę szczerości, w której odbywała się rozmowa z Ojcem Świętym. Papieżowi zależy, aby wszyscy chrześcijanie pamiętali o krzyżu Chrystusa - powiedział. Franciszek poprosił też niemieckich ewangelików o modlitwę w jego intencji, aby "mógł pełnić swą posługę z mocą i odwagą". Spotkanie z Papieżem zakończyło się wspólnym odmówieniem modlitwy Ojcze Nasz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Liczy się krzyż i ekumenizm męczenników
Komentarze (3)
jazmig jazmig
9 kwietnia 2013, 16:18
Czu Luter w Rzymie przybijał swoje tezy do drzwi kościoła? Co miałby świętować Kościół Katolicki? Czy w ogóle można świętować fakt, że jakiś mnich złamał swoje śluby czystości i posłuszeństwa, namówił do tego innych, w tym zakonnice, a z jedną z nich żył w grzesznym związku? Na dodatek założył jakąś wspólnotę religijną która rozpętała wojne religijne z katolikami. Czy to oni chcą świętować w Rzymie?
9 kwietnia 2013, 13:18
"W tej kwestii Papież Franciszek odesłał go jednak do przemówień Benedykta XVI na temat Marcina Lutra" hehehe a to dobre;P Papież Franciszek zwrócił uwage, że to wiara katolicka jest dla katolika podstawą do dialogu i jedności.
A
Alfista
9 kwietnia 2013, 12:45
Uroczystości rocznicowe... Co tu świętować? Odłączenie od Kościoła powszechnego?