Akcja Maseczka dla misjonarza to odpowiedź na apel papieża Franciszka
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiło kampanię "Maseczka dla misjonarza". Jest ona odpowiedzią na apel papieża Franciszka o pomoc materialną i duchową dla dotkniętych pandemią.
Zebrane środki trafią do uchodźców na terenie m.in. Libanu, Syrii, oraz potrzebujących i misjonarzy pracujących w Afryce i Ameryce Płn. W informacji przekazanej PAP zwrócono uwagę, że pandemia koronawirusa postawiła miliony ludzi w trudnej sytuacji.
"W konsekwencji Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie natychmiast uruchomiło akcję pomocową. Na pierwszej linii walki z koronawirusem w krajach Ameryki Płn. i Afryki są misjonarze, którzy pomagają ludziom biednym i potrzebującym pomocy. Cierpienia mieszkańców krajów biednych, dotkniętych prześladowaniami religijnymi i wojną potęguje głód i lęk o byt, spowodowany utratą pracy lub wstrzymaniem jakiejkolwiek działalności gospodarczej w związku z pandemią" - podano.
Dyrektor biura sekcji polskiej papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Mariusz Boguszewski zaznaczył, że "Maseczka dla misjonarza, to duża akcja pomocowa i szeroka ochrona tych, którzy nie tylko ewangelizują, ale też uczą, leczą, pielęgnują i pomagają". "Tego wsparcia najbardziej potrzebują misjonarze pracujący w Ameryce Płn. i Afryce. Zebrane przez nas środki zostaną przeznaczone na zakup respiratorów, środków do dezynfekcji i przede wszystkim maseczek dla misjonarzy oraz ich podopiecznych, w miejscach gdzie obecnie panuje dramatyczna sytuacja epidemiologiczna" - dodał.
Dodał, że do tej pory stowarzyszenie przekazało już 5 milionów euro na pomoc uchodźcom w Libanie i w innych miejscach. "Środki te są wykorzystywane na pomoc w zwalczaniu skutków koronawirusa. Pomagamy w zakupie maseczek, środków dezynfekujących, jedzenia i leków. Pomocy potrzebują zarówno uchodźcy jak i pracujący wśród nich misjonarze" - powiedział.
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do wsparcia materialnego i modlitewnego misjonarzy, którzy niosą pomoc chorym i potrzebującym. Szczegóły akcji są dostępne na stronie pkwp.org.
Skomentuj artykuł