Papież: jestem gotów pojechać do Moskwy

Papież: jestem gotów pojechać do Moskwy
Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO / POOL
PAP / tk

Papież Franciszek w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że jest gotów pojechać do Moskwy, by "prowadzić dialog z bratem". Tak odpowiedział na pytanie, kiedy ponownie spotka się z patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem.

Obaj dostojnicy spotkali się po raz pierwszy na Kubie w 2016 roku.

Podczas konferencji prasowej w samolocie lecącym z Aten do Rzymu papież ujawnił, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przyjedzie do niego do Watykanu metropolita Hilarion z Patriarchatu Moskiewskiego, by "uzgodnić możliwe spotkanie".

- Jestem gotów pojechać do Moskwy, by prowadzić dialog z bratem - oświadczył Franciszek. Jak stwierdził, braćmi są Cyryl czy zwierzchnicy Kościołów prawosławnych na Cyprze i w Grecji, gdzie był z wizytą.

- Mówimy sobie wszystko prosto w twarz - dodał papież. Jego zdaniem "nie ma protokołów, kiedy jest brat z bratem". - Musimy iść razem, starać się pracować, podążać razem ku jedności - zauważył.

Franciszek mówił, że dobrze, iż teolodzy pracują nad różnymi kwestiami. - A my w tym czasie idziemy razem. To możemy zrobić - ocenił.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież: jestem gotów pojechać do Moskwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.