Papież Franciszek: marzy mi się świat pełen przyjaźni społecznej, bez niedostatku

Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Papież Franciszek napisał przedmowę do książki zatytułowanej „Dialogi braterskie”, wydanej przez argentyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Publikacja zawiera wypowiedzi znanych osobistości ze świata kultury, polityki i religii. Jej celem jest upowszechnianie nauczania papieża, zwłaszcza przesłania braterstwa zawartego w encyklice „Fratelli tutti”.

O czym marzy Franciszek?

Papież zauważa, że publikacja jest zachętą do refleksji oraz do zaangażowania w budowanie społeczeństwa braterskiego, pozbawionego przemocy i opartego na międzyludzkich relacjach. Franciszek podkreśla, jak bardzo pandemia uświadomiła nam, że potrzebujemy siebie nawzajem i że warto nie zmarnować tego kapitału. „W dialogu z drugim człowiekiem, niezależnie od jego pochodzenia, możemy zajrzeć za nasze horyzonty i odnaleźć nowy lepszy sposób na wspólną egzystencję” – napisał papież.

Franciszek zachęca, aby iść razem, nie tylko nie zważając na różnice między nami, ale korzystając z nich, jak z bogactwa. „Mam nadzieję, że te dialogi przybliżą nas do siebie, pozwolą realizować marzenie o przyjaźni społecznej, świecie bez niedostatku, w którym żadnemu człowiekowi nie brakuje ziemi, schronienia, chleba i pracy i w którym braterstwo wyraża się nie tylko w słowach, ale w sposobie życia, który buduje naszą wspólną historię” – czytamy we wstępie autorstwa papieża Franciszka.

Źródło: KAI / kb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: marzy mi się świat pełen przyjaźni społecznej, bez niedostatku
Komentarze (2)
AS
~Antoni Szwed
15 lipca 2022, 19:56
"Mam nadzieję, że te dialogi przybliżą nas do siebie, pozwolą realizować marzenie o przyjaźni społecznej, świecie bez niedostatku, w którym żadnemu człowiekowi nie brakuje ziemi, schronienia, chleba i pracy i w którym braterstwo wyraża się nie tylko w słowach, ale w sposobie życia, który buduje naszą wspólną historię”. To jest program TYLKO ziemski. A GDZIE JEST BÓG? Dlaczego w wypowiedziach Franciszka tak mało jest o tym, że dzisiejszemu światu przede wszystkim BRAKUJE BOGA? Taka wypowiedź bardziej przystoi sekretarzowi ONZ, a nie biskupowi Rzymu? Dlaczego Franciszek jest taki niemożliwie świecki? Cały czas mówi o "braterstwie" tak ogólnie, ale NIE O BRATERSTWIE W JEZUSIE CHRYSTUSIE. Tego nie głosi, bo boi się "obrazić" żydów, muzułmanów, buddystów, animistów itd. Kościół katolicki od dwóch tysięcy lat jest otwarty na wszystkich braci i wszystkie siostry, ale nie bez Jezusa Chrystusa. Kościół bez Niego, nie jest Kościołem, lecz tylko instytucją świecką.
DS
Dariusz Sandecki
15 lipca 2022, 16:19
Jak to leci … „ubogich zawsze mieć będziecie”. Papież myli „Kapitał” z Biblią ????