Papież udzielił mu wywiadu. Teraz... nie może przestać z nim rozmawiać

(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
/ kw

Nie zakończyły się rozmowy Dominique’a Woltona z Ojcem Świętym. We wrześniu ten francuski socjolog i lewicowy intelektualista opublikował książkowy wywiad z Franciszkiem ("Politique et société - Polityka i społeczeństwo").

Niebawem ukaże się jego polskie tłumaczenie pt. "Otwieranie drzwi" (dostępny w przedsprzedaży z 26% rabatem tutaj). W ostatnich dniach Wolton ponownie gościł w Watykanie i rozmawiał z papieżem. Przyznaje, że tematów do dyskusji nie brakuje. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, czy z nowych spotkań zrodzi się kolejna książka.

* * *

Książka jest dostępna w przedsprzedaży z 26% rabatem >>

DEON.PL POLECA


* * *

"W tym momencie nie wiem, czy będzie kolejna książka. Tym razem chciałem się spotkać z papieżem, aby porozmawiać z nim po pierwsze o reakcjach na francuskie wydanie książki i o jej tłumaczeniu na 14-15 języków, ale także o sprawach natury politycznej i kulturalnej. Bo pojawiają się wciąż nowe wydarzenia, papieskie podróże, kryzys międzynarodowy itp. Czy będzie z tego drugi tom książki? Myślę, że jeszcze nie nadszedł czas, by stawiać sobie to pytanie. Na razie chcemy raczej wyciągnąć wnioski z tego, co już razem zrobiliśmy, mając świadomość, że jest to dość wyjątkowa książka, bo jeszcze nigdy nie pracowano w tak wielkiej wolności. Czy będzie kolejny tom, zobaczymy później. Ale na pewno nie brakuje tematów do dyskusji, to jest oczywiste" - powiedział Radiu Watykańskiemu Dominique Wolton.

Zdaniem Woltona jednym z najważniejszych elementów jego dotychczasowych rozmów z papieżem była dyskusja o świeckości. Franciszek uznaje rozdział państwa i Kościoła. - Domaga się jednak większej obecności religii w sferze kultury - zauważa francuski socjolog.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież udzielił mu wywiadu. Teraz... nie może przestać z nim rozmawiać
Komentarze (1)
A.
Augustyn .
6 lutego 2018, 08:08
Przeczytałem recenzję książki-wyiadu w Do Rzeczy. Ta książka to chaotyczna nowomowa z niepokojącymi wstawkami, np. żeby związki homoseksualne nie nazywać 'małżeństwami' lecz: 'związkami partnerskimi i...'. (Zdanie zawieszone, Franciszek jakby coś sugerował). W sumie szkoda pieniędzy, czasu i nerwów na tę książkę.