Shakin’ Dudi w akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

Shakin’ Dudi w akcji "Nie wstydzę się Jezusa"
Główną inspiracją do przedsięwzięcia Krucjaty Młodych „Nie wstydzę się Jezusa” były wydarzenia we Wrocławiu, gdzie kilku uczniów zażądało zdjęcia z klas krzyży w jednym z miejscowych liceów. Spontanicznie zainicjowana wtedy akcja rozdawania breloczków z napisem: „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" przerodziła się w ogólnopolską kampanię.
KAI / slo

Zamieszkały w okolicach Bielska-Białej Ireneusz Dudek, sławny bluesman i lider znanego zespołu Shakin’ Dudi, włączył się w breloczkową akcję "Nie wstydzę się Jezusa". To kolejny artysta, który zachęca do odważnego przyznawania się do wiary chrześcijańskiej.

60-letni wirtuoz harmonijki ustnej na filmie umieszczonym w internecie podkreśla, że choć wszyscy znają go jako "crazy rockandrollowca", jest przede wszystkim katolikiem, chrześcijaninem, wierzącym "i - jak to się mówi idiotycznie - praktykującym".

- Chciałbym was bardzo zachęcić, abyście się nie wstydzili swojej religii, swojego katolicyzmu, nie wstydzili się krzyża. Noście razem z sobą, jeśli macie możliwość dostania takiego breloczka i bądźcie otwarci na Ducha Świętego, aby siebie udoskonalać i przez to udoskonalać innych. To jest nasz obowiązek i dzięki temu naprawdę będziecie szczęśliwi. Życzę Wam błogosławieństwa Bożego i bądźmy razem - mówi urodzony w Katowicach inicjator festiwalu "Rawy Blues".

Główną inspiracją do przedsięwzięcia Krucjaty Młodych "Nie wstydzę się Jezusa" były wydarzenia we Wrocławiu, gdzie kilku uczniów zażądało zdjęcia z klas krzyży w jednym z miejscowych liceów. Spontanicznie zainicjowana wtedy akcja rozdawania breloczków z napisem: "Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" przerodziła się w ogólnopolską kampanię.

Aby się w nią włączyć, trzeba zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony breloczka, która ma też zobowiązywać do wypełniania duchowych uczynków miłosierdzia, widnieje krzyż i napis: "Nie wstydzę się Jezusa", z drugiej natomiast cytat z Ewangelii wg św. Mateusza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Shakin’ Dudi w akcji "Nie wstydzę się Jezusa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.