Słowacja: głos przeciwko karze śmierci

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

 Pozarządowe Forum Organizacji Chrześcijańskich na Słowacji poparło działania zmierzające do zniesienia kary śmierci na świecie. Stanowisko jest reakcją na ostatni apel Benedykta XVI o zniesienie najwyższego wymiaru kary. Chrześcijanie Słowacji wypowiedzieli się w tym samym duchu przed obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Sygnatariusze apelu wzywają do wzmożenia wysiłków zmierzających do uratowania dwóch młodych ludzi skazanych ostatnio na karę śmierci na Białorusi, przypominają też los wielu innych obywateli tego kraju więzionych za przekonania.

Słowackie Forum Organizacji Chrześcijańskich jest obecne ze swoim solidarnym głosem wszędzie tam, gdzie ludzie walczą o wolność i sprawiedliwość, a często w obronie życia i godności osoby ludzkiej w jej jednostkowych wymiarach. To dzięki nieustępliwej postawie działaczy Forum Republika Słowacka, poprzez głos swoich najwyższych przedstawicieli, dołączyła w kwietniu tego roku do grona obrońców prześladowanych na Bliskim Wschodzie i na całym świecie chrześcijan.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Słowacja: głos przeciwko karze śmierci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.