Sri Lanka: pierwsza katolicka radiostacja

Sri Lanka: pierwsza katolicka radiostacja
(fot. JaulaDeArdilla / Foter.com / CC BY-NC-ND)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

Archidiecezja Kolombo w Sri Lance uruchomiła 6 czerwca pierwszą katolicką rozgłośnię radiową w tym kraju. W ceremonii inauguracyjnej wziął udział miejscowy arcybiskup, kard. Malcolm Ranjith. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Sri Lanki podkreślił, że katolicka radiostacja od dawna stanowiła potrzebę lokalnych wiernych.

Internetowe radio, które nadawać będzie codziennie trzygodzinny program, to szczególnie ważna platforma dla ludzi młodych oraz dla tych katolików, którzy z różnych przyczyn nie mogą regularnie uczęszczać do kościoła.

Jak zaznaczył ks. Benedict Joseph, dyrektor Katolickiego Centrum Komunikacji Społecznej, radiostacja zapewni Kościołowi nowe możliwości dotarcia do katolickiej mniejszości zamieszkującej w tym w przeważającej części buddyjskim kraju. "Naszym celem jest poprawa życia wiernych przez pogłębienie ich wiary" - zaznaczył. Podkreślił też, że zadaniem radiostacji jest nie tylko głoszenie Ewangelii i propagowanie katolickich wartości, ale również rozwiązywanie palących problemów społecznych.

Władze Sri Lanki od kilku lat są krytykowane ze względu na przypadki zastraszania dziennikarzy i cenzurowania prasy. W związku z tym powstanie nowej stacji radiowej może okazać się istotne z punktu widzenia całego sektora społecznego przekazu i stanowić ważny krok w rozwoju niezależnych mediów w tym azjatyckim państwie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sri Lanka: pierwsza katolicka radiostacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.