Środowisko akademickie za prawem do życia

Środowisko akademickie za prawem do życia
Stwierdziliśmy, że nauczyciele akademiccy też powinni zabrać głos w tak ważnej sprawie. Jesteśmy osobami, które kształtują młodych ludzi. (fot. hbimedialibrary / flickr.com)
KAI / slo

Środowisko akademickie skupione na Politechnice Śląskiej w Gliwicach zbiera podpisy pod listem otwartym za prawem do życia. Akademicy wzorem prawników, dziennikarzy i lekarzy postanowili zaapelować do posłów i senatorów o poważne i właściwe potraktowanie pracy nad społecznym projektem ustawy o ochronie życia poczętego. Do tej pory list podpisało ponad 70 osób.

- Stwierdziliśmy, że nauczyciele akademiccy też powinni zabrać głos w tak ważnej sprawie. Jesteśmy osobami, które kształtują młodych ludzi. Wszyscy, którzy publicznie wypowiadają się za lub przeciw życiu, zostali uformowani przez środowiska akademickie - podkreśla dr hab. Piotr Gawor, nauczycieli akademicki na Politechnice Śląskiej.

List nauczycieli akademickich pojawił się w związku ze społecznym projektem ustawy o ochronie życia poczętego. - Jest to wsparcie tych 600 tys. ludzi, którzy poparli inicjatywę legislacyjną - dodaje Piotr Gawor.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Środowisko akademickie za prawem do życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.