Kard. Dziwisz przekazał dar polskiego Kościoła dla Libanu

Kard. Dziwisz przekazał dar polskiego Kościoła dla Libanu
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
5 lat temu
PAP / kw

Modlimy się o dar pokoju w ludzkich sercach i w każdym zakątku Ziemi - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, witając w niedzielę papieża w Campusie Misericordiae w Brzegach, gdzie Franciszek przewodniczył będzie mszy św. posłania.

"Przed Tobą młody Kościół trzeciego tysiąclecia. Przed Tobą niezmierzona rzesza +stróżów poranka+ z całego świata. Czuwali tu całą noc, niektórzy przyszli nad ranem, a teraz pragną uczestniczyć w Eucharystii wieńczącej Światowy Dzień Młodzieży 2016 w Krakowie" - mówił kard. Dziwisz.

Dodał, że młodzi ludzie dzielili się "między sobą i z nami entuzjazmem wiary, która rozjaśnia mroki zła i przemocy, cierpienia i śmierci". "Dzielili się wiarą, która otwiera horyzont nadziei i wskazuje drogę miłości i służby - drogę prowadzącą do życia" - powiedział metropolita krakowski.

"Pamiętamy i modlimy się w tej mszy świętej o wszystkich naszych braciach i siostrach, którzy cierpią w naszym niespokojnym świecie. Modlimy się o dar pokoju w ludzkich sercach i w każdym zakątku ziemi" - mówił kard. Dziwisz.

Poinformował, że polski Kościół w geście solidarności, ofiaruje dla Caritas w Libanie ambulans, jako dar papieża z okazji ŚDM w Krakowie.

Zapewnił papieża Franciszka, że wszyscy otaczają go modlitwą. "Niech Pan użycza Ci sił w służbie Kościołowi. Niech wspiera Cię orędownictwo Maryi, Matki Chrystusa, a także orędownictwo świętego Ignacego Loyoli - patrona dnia dzisiejszego, a także i Twojego patrona oraz świętego Jana Pawła II - papieża młodych i Bożego Miłosierdzia" - mówił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz przekazał dar polskiego Kościoła dla Libanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.