Mercy Centre dla pielgrzymów w Tauron Arenie

Mercy Centre dla pielgrzymów w Tauron Arenie
(fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
PAP / pk

Mercy Centre - największe podczas ŚDM centrum spotkań i modlitwy dla anglojęzycznych pielgrzymów będzie od wtorku działać w Tauron Arenie Kraków. - Spodziewamy się, że w ciągu sześciu dni przewinie się przez nie od 80 do 100 tys. osób - powiedział dziennikarzom Tomasz Adamski z organizacji Rycerze Kolumba.

Do Tauron Areny Kraków będzie mógł przyjść każdy, kto zarejestrował swój udział w ŚDM. Codziennie będą się tam odbywać: anglojęzyczne msze św., katechezy, dyskusje o wierze i religiach, konferencje oraz koncerty. Pielgrzymi będą mieć możliwość spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w wydzielonej kaplicy.

We wtorek Mercy Center pobłogosławi arcybiskup William Lori z Baltimore. Zaplanowano też narodowe spotkania Australijczyków i Kanadyjczyków, a w środę Amerykanów.

"Mercy Center to miejsce wzmocnienia duchowego, w którym odbywać się będą katechezy i msze św. oraz wydarzenia kulturalne. Ale będzie też coś dla ciała: będzie można tutaj coś zjeść, wypocząć, a być może odnaleźć życiowe powołanie, korzystając z porad udzielanych w specjalnej +Vocation cafe+" - mówił Przemysław Bednarz z Rycerzy Kolumba, którzy są odpowiedzialni za działanie Mercy Centre.

Na terenie centrum działać też będzie sklep dla duchownych i sklep z pamiątkami ŚDM.

Przy wejściu pielgrzymów będzie witać płaskorzeźba przedstawiająca Jezusa Miłosiernego, św. s. Faustynę i Jana Pawła II z wezwaniem "Jezu ufam Tobie" - to nawiązanie do tego, że Kraków jest światowym centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Płaskorzeźba trafi po ŚDM do jednej z krakowskich parafii.

Obok głównej sceny umieszczone zostały portrety pięciu świętych: brata Alberta Chmielowskiego, Jana Pawła II, o. Maksymiliana Kolbe, Faustyny Kowalskiej oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ich relikwie będą codziennie przenoszone w procesjach poprzedzających nabożeństwa.

Dla pielgrzymów przygotowano także wystawy o Bożym Miłosierdziu, Auschwitz-Birkenau Janie Pawle II i dziejach "Solidarności".

Podczas wydarzeń Tauron Arena Kraków jednorazowo pomieści ok. 14 tys. osób. Jak zapewniają organizatorzy przygotowano szczegółowy plan bezpieczeństwa, nikt bez identyfikatora pielgrzyma lub wolontariusza nie zostanie wpuszczony. Będą też kontrole pirotechniczne.

W niedzielę na zakończenie ŚDM w Tauron Arenie Kraków planowane jest spotkanie papieża Franciszka z wolontariuszami.

Mercy Center to wspólny projekt Rycerzy Kolumba, Sisters of Life, Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Narodowego Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie oraz innych partnerów.

Rycerze Kolumba to jedna z największych międzynarodowych organizacji katolickich o charakterze "bratniej pomocy". Została założona w 1882 r. w USA. Obecnie liczy blisko 2 mln członków. W Polsce rycerze są obecni od 10 lat, a w ich szeregach jest ok. 4 tys. osób. Podczas ŚDM Rycerze Kolumba będą obecni m.in. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i w Centrum Powołaniowym na stadionie Cracovii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mercy Centre dla pielgrzymów w Tauron Arenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.