ŚDM otwarte także dla tych, którzy nie wykupili pakietu pielgrzyma

ŚDM otwarte także dla tych, którzy nie wykupili pakietu pielgrzyma
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
PAP / KAI / kw

Wszyscy mogą przybyć na wydarzenia ŚDM, zarówno ci którzy się zgłosili i wykupili pakiet jak i ci, którzy zdecydują się dołączyć w ostatniej chwili - podkreśla kard. Stanisław Dziwisz. Bezpłatne karty wstępu na centralne wydarzenia ŚDM można odebrać w parafiach.

Wydarzenia Centralne na Błoniach

Większość miejsc podczas Ceremonii Otwarcia we wtorek (26 lipca), jak i wydarzeń w czwartek (28 lipca) i piątek (29 lipca) będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych, którzy otrzymają karty wstępu do poszczególnych sektorów. Pozostali uczestnicy, którzy nie zarejestrowali się jako pielgrzymi, będą mogli zajmować miejsca w sektorach zewnętrznych oraz w Parku Jordana. Na te wydarzenia osoby niezarejestrowane nie potrzebują wejściówek.

Wydarzenia Centralne w Brzegach

Na spotkania z Ojcem Świętym na Campusie Misericordiae - na sobotnie (30 lipca) czuwanie i Mszę Posłania przewiduje się karty wstępu dla osób zarejestrowanych. Osoby niezarejestrowane będą mogły dołączyć do wydarzeń na Brzegach na podstawie darmowych kart wstępu. Będą one dystrybuowane w parafiach w formie biletu dla osób, które zgłosiły wcześniej chęć uczestnictwa we Mszy św. z papieżem Franciszkiem.

W sumie, na Campus Misericordiae, dostępnych jest 600 tys. wejściówek uprawniających do wejścia na tzw. sektory oddalone. Natomiast jeżeli ktoś nie posiada biletu wstępu do konkretnego sektora darmowego, będzie mógł zajmować sektory zewnętrzne (będą tam zarówno telebimy, na których transmitowane będą uroczystości jak i nagłośnienie) przeznaczone dla osób, które będą spontanicznie przybywać do Brzegów.

Wejściówki darmowe i z informacją

Pielgrzymi zarejestrowani otrzymają wejściówki na wszystkie Wydarzenia Centralne razem z pakietem pielgrzyma. Dla nich przygotowane są miejsca blisko ołtarza.

Wejściówki są darmowe i najbezpieczniejszym źródłem dystrybucji jest parafia. Wszelkie pojawiające się w internecie ogłoszenia o sprzedaży wejściówek są nieprawdziwe i umieszczane są przez oszustów.

Każda wejściówka w kolorze odpowiedniego sektora zawiera informacje o tym, że to bilet bezpłatny. Jest na nim wydrukowany również numer danego sektora, logo ŚDM. Na odwrocie widnieje mapa Campusu Misericordiae z drogą dojścia do sektora. Na większości biletów będzie także podana godzina, do której trzeba przybyć do sektora.

“Sektory tzw. zewnętrzne będą przeznaczone dla osób, które będą spontanicznie przybywać do Krakowa. Żeby jednak ruch ten nie był niezorganizowany planujemy przygotowanie bezpłatnych wejściówek, które zostaną rozdystrybuowane do polskich diecezji i krajów sąsiednich" - mówił bp Damian Muskus. Dodał, że Komitet Organizacyjny ma sygnały, że do Krakowa wybierają się pielgrzymi m.in. z Czech i Słowacji.

Rozwiązanie to dotyczy osób, które nie są zainteresowane udziałem w całotygodniowym programie ŚDM, a chciałyby spotkać się z papieżem Franciszkiem podczas jednego z czterech wydarzeń: powitania Ojca Świętego, Drogi Krzyżowej, czuwania modlitewnego z młodymi i mszy św. kończącej ŚDM.

Jak zaznacza Komitet Organizacyjny podczas powitania papieża oraz Drogi Krzyżowej na Błoniach większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Pozostałe osoby, które nie dokonają rejestracji, będą mogły zająć miejsca w sektorach zewnętrznych i w Parku Jordana. Nie przewiduje się dla nich kart wstępu z wyznaczonym miejscem w sektorze.

Bardziej otwarty charakter mają mieć spotkania w Campus Misericordiae, choć i tu młodzież zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza. Jednak przewiduje się dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych, które umożliwią wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną mszę św.

Kurie diecezjalne z początkiem lipca mają poinformować, ile takich kart wstępu na Campus Misericordiae będą potrzebowały. Wraz z ich otrzymaniem grupy przybywające autokarami zostaną poinformowane o miejscu parkingowym oraz o trasie dojścia do wyznaczonego sektora.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM otwarte także dla tych, którzy nie wykupili pakietu pielgrzyma
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.