Wolontariusze w centrum i na drogach dojazdowych

Wolontariusze w centrum i na drogach dojazdowych
(fot. PAP/Rafał Guz)
KAI / pk

Na drogach dojazdowych do Krakowa oraz w samym mieście działają już Centra Informacyjno-Rejestracyjne Światowych Dni Młodzieży.

Posługują w nich wolontariusze, którzy zmierzającym na spotkanie z papieżem nie tylko udzielą niezbędnych informacji, ale również zarejestrują tych, którzy w ostatniej chwili zdecydowali się pojechać do Krakowa. CIR czynne będę do 31 sierpnia przez 24 godziny na dobę.

W sumie poza Krakowem funkcjonuje 12 Centrów Informacyjno-Rejestracyjnych. W samym mieści 8. Ewa, wolontariuszka ŚDM posługuje w CIR ulokowanym na autostradzie A4 od strony Katowic. Jak powiedziała KAI zadaniem wolontariuszy jest kierowanie pielgrzymów do punktów, w których odbierają pakiety żywieniowe, wskazują też drogę do parafii albo pomagają wpisać adres w urządzenia GPS.

- Udzielamy informacji na temat dróg, które są lub będą zamknięte, podajemy zasady poruszania się autokarów z pielgrzymami - powiedziała Ewa.

- Z godziny na godzinę zainteresowanie punktami wzrasta. W najbliższych dniach będzie coraz więcej grup przybywających do Krakowa. Czekamy na wszystkich - powiedział natomiast Michał Piszczek, wolontariusz również posługujący w Centrum Informacyjno-rejestracyjnym.

W CIR można również zarejestrować swoje uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży. Pielgrzymi - indywidualni lub w grupie - dzięki rejestracji otrzymają wejściówki do konkretnych sektorów podczas ŚDM, ale również pakiet pielgrzyma, w którym jest m.in. plecak, modlitewnik, informator dla pielgrzyma czy mapa Krakowa.

Centra Informacyjno-Rejestracyjne będą czynne przez 24 godziny na dobę, aż do 31 sierpnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wolontariusze w centrum i na drogach dojazdowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.