#WYDchallenge - tańczące zakonnice zapraszają na ŚDM

#WYDchallenge - tańczące zakonnice zapraszają na ŚDM
(fot. facebook.com/swiatowydzienmlodziezy)
KAI / kw

Siedem dni, kilkadziesiąt nominacji, dużo dobrej zabawy. Swoje filmiki nagrywają siostry zakonne, polskie diecezje i wspólnoty z całego świata, szykujące się do ŚDM.

Na tym polega #WYDchallenge - wyzwanie, które ma być radosnym i tanecznym zaproszeniem na Światowe Dni Młodzieży.

- Choć w ostatnim czasie wiele pracujemy, zabawa to coś, o czym nie powinniśmy zapominać! Ale czym jest zabawa, jeśli nie można się bawić z przyjaciółmi? Właśnie dlatego stworzyliśmy #WYDchallenge - mówi Gustavo Huguenin, koordynator mediów społecznościowych sekcji komunikacji w Komitecie Organizacyjnym ŚDM.

Oto pierwszy filmik opublikowany przez ekipę ŚDM:

Facebookowe wyzwanie zostało zainicjowane przez sekcję komunikacji Komitetu Organizacyjnego. Ruszyło 6 lipca za pośrednictwem oficjalnej strony ŚDM na Facebooku. "Pracując w KO, mamy głowę pełną zadań i spraw do zrobienia przed przyjęciem Was w Krakowie! W tym biegu nie możemy jednak zapomnieć o dobrym humorze i radości! Ale prawdziwa radość jest wtedy, gdy możemy się nią podzielić z innymi" - czytamy w opisie do pierwszego filmiku, nagranego przez sekcję komunikacji. Wpis, udostępniony w czternastu językach, w ciągu pięciu dni dotarł do ponad ośmiuset tysięcy osób i został udostępniony niemal 2500 razy.

Na pomysł wpadł Ton Oliveira, wolontariusz sektora social mediów. - Najważniejsze jest przesłanie: Światowe Dni Młodzieży wracają! Nadchodzi czas, w którym należy żyć Światowymi Dniami Młodzieży gdziekolwiek jesteś, czy to w Krakowie, czy gdziekolwiek indziej na świecie - mówi Ton.

By wziąć udział w wyzwaniu, trzeba najpierw zostać... wyzwanym. A później nagrać własny filmik. Wspólny mianownik to piosenka "World Youth Day Is Back For You" nagrana po ŚDM w Rio przez francuski zespół uwielbieniowy UNI'T. A do niej można tańczyć, śpiewać, albo np. pakować plecak na ŚDM. I zamieścić film w sieci w ciągu 48 godzin.

Wyzwanie podjęło już niemal trzydzieści wspólnot. W filmikach wystąpiła Matka Boża, papież Franciszek i ... rower. Największym zainteresowaniem cieszy się nagranie tańczących sióstr zakonnych z ekipy prowadzącej facebookowy profil Faustyna 2016. Po pięciu dniach ma już ponad 160 tysięcy wyświetleń i prawie dwa tysiące trzysta udostępnień.

Do "zadanej" przez pomysłodawców piosenki tańczyli już wolontariusze przygotowujący się do ŚDM w kilku diecezjach: częstochowskiej, łódzkiej i białostockiej. Wyzwanie podjęło też m.in. Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży, nagrywając filmik siłami wolontariuszy hybrydowych, szkolących się przed ŚDM, i krakowska wspólnota Chrystus w Starym Mieście.

- Chcieliśmy zrobić raban na krakowskim Rynku i jesteśmy zadowoleni z efektu. Do udziału zaprosiliśmy oazę z Katowic i chór z Londyn, którzy akurat byli na Rynku. Przyłączali się też do nas spontanicznie nieznani turyści. To było bardzo fajne - mówi Konrad Ciempka, lider wspólnoty Chrystus w Starym Mieście.

- Podjęliśmy wyzwanie, bo bardzo nam się spodobał filmik nagrany przez siostry z Łagiewnik - mówi Izabela Kuśnierek z archidiecezji częstochowskiej. - Takie zaproszenie do Krakowa "tanecznym krokiem" jest namiastką tej radości, która nas czeka na ŚDM - dodaje.

Do wyzwania dołączają także zagraniczne wspólnoty. Swoje wersje teledysku nagrała już m.in. kanadyjska fundacja Salt and Light, niemiecka wspólnota Nightfever, młodzież z włoskiej archidiecezji Bari-Bitonto czy grupy z Argentyny, Nikaragui i Kolumbii.

- Wraz z wyzwaniem zaprosiliśmy pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa, a także młodych ludzi obserwujących nas za pośrednictwem różnych mediów, aby ogłosili wraz z nami, że Światowe Dni Młodzieży są już blisko! - mówi Gustavo Huguenin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#WYDchallenge - tańczące zakonnice zapraszają na ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.