Zagraniczni pielgrzymi mówią "#DziękiFranciszku"

Zagraniczni pielgrzymi mówią "#DziękiFranciszku"
(fot. youtube.com)
Logo źródła: WAM kw

W czasie ŚDM przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Zobaczcie, jak zareagowali pielgrzymi z różnych stron świata na naszą prośbę, by podziękować papieżowi... po polsku.

Włącz napisy, by zobaczyć tłumaczenie:

Franciszek od początku pontyfikatu jest pasterzem, który służy Kościołowi, daje nadzieję całemu światu i inspiruje każdego z nas do tego, żebyśmy zaufali Bogu, uwierzyli w Jego obietnice i odpowiedzieli na Jego zaproszenie do bycia miłosiernymi. Do Polski przyjeżdża papież, którego uważnie słuchają wierzący i niewierzący. My też będziemy go słuchać, obserwować jego gesty i razem z nim się modlić. Ale nie chcemy poprzestać tylko na tym.

#DziękiFranciszku ta nasza akcja na czas ŚDM (i jak się okazuje również trochę po zakończeniu tego pięknego wydarzenia). Pomysł jest prosty. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co robi Franciszek. I chcemy zachęcić do tego wszystkich, którzy są papieżowi za cokolwiek wdzięczni.

DEON.PL POLECA

Do naszej akcji zaprosiliśmy biskupów, zakonników, liderów wspólnot i wiele osób świeckich (znanych i mniej znanych). Wszyscy odpowiedzieli z entuzjazmem na nasz pomysł, nagrali krótkie wideo ze swoimi podziękowaniami dla Franciszka i nam je przesłali (będziemy je publikować w najbliższych dniach). Również grupa publicystów, dziennikarzy i księży napisała 7 tekstów, w których dziękują Ojcu Świętemu za 7 najważniejszych rzeczy, które Franciszek zrobił od początku pontyfikatu.

Teraz chcemy zaprosić również Was wszystkich do wyrażania swojej wdzięczności papieżowi. Jak to zrobić? Sprawa jest banalnie prosta:

  • W mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) publikujcie wpisy, w których dziękujecie papieżowi za coś, co Was najbardziej porusza w jego działaniu (możecie to robić np. w formie krótkiego zdania, zdjęcia, filmiku, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy). 

  • Przy każdym takim wpisie dodawajcie hasztag #DziękiFranciszku

  • No to do dzieła!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zagraniczni pielgrzymi mówią "#DziękiFranciszku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.