Szpital im. kard. Adama Kozłowieckiego SJ

8 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

W stolicy Zambii, Lusace, episkopat otworzył szpital o zasięgu ogólnokrajowym. Biskupi jednogłośnie uznali, by poświęcić go pamięci kard. Adama Kozłowieckiego. Polski jezuita jako misjonarz w tym afrykańskim kraju szczególnie troszczył się o chorych.

- Od przybycia pierwszych misjonarzy Kościół przez swoje szpitale i przychodnie służył chorym, kontynuując posługę zapoczątkowywaną przez samego Chrystusa - powiedział podczas Mszy na otwarcie szpitala bp Raymond Mpezele. Ordynariusz zambijskiej diecezji Livingstone wyraził nadzieję, że wszyscy chorzy i potrzebujący, którzy zgłoszą się do nowo otwartej placówki, otrzymają pomoc.

Pomysł budowy szpitala pojawił się już latach 80. ubiegłego wieku. Początkowo miał to być zakład opieki dla chorych duchownych, ale ostatecznie zdecydowano, że będzie to szpital oferujący specjalistyczną pomoc wszystkim. Dotąd zakończono pierwszą fazę budowy placówki. Powstały już oddziały radiologiczny, dentystyczny, okulistyczny, chirurgiczny oraz laboratorium. W kolejnej fazie obok innych jeszcze oddziałów powstanie przychodnia. Szpital będą prowadziły indyjskie siostry ze zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szpital im. kard. Adama Kozłowieckiego SJ
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.