Taizé: COVID zmusił do zmiany planów Europejskiego Spotkania Młodych

Taizé: COVID zmusił do zmiany planów Europejskiego Spotkania Młodych
fot. KTOTV / YouTube
KAI / ml

Ze względu na nowe ograniczenia związane z rozwojem pandemii, niestety nie będzie możliwe przeżycie europejskiego spotkania w Turynie tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Przykro nam, że nie będziemy mogli powitać na koniec roku tych, którzy już zorganizowali swój wyjazd. Dziękujemy Kościołom i mieszkańcom Turynu za wszystkie wysiłki podjęte w ciągu ostatnich miesięcy – napisali bracia z ekumenicznej wspólnoty z Taizé.

W związku z zaistniałą sytuacją spotkanie europejskie odbędzie się w dwóch etapach: online pod koniec 2021 r. i razem w Turynie w lipcu 2022 r.

W dniach od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. odbędzie się spotkanie online. Transmisje będą realizowane z Turynu, z udziałem niektórych braci i młodzieży z tego regionu. Chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu za pośrednictwem Internetu. Program zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Następnie, w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r., Kościoły Turynu zapraszają młodych z Europy do licznego przybycia na ten nowy etap pielgrzymki zaufania na ziemi. Uczestnicy będą mieszkali u rodzin i w parafiach w okolicy, będą spotykali się na modlitwie, wymianie doświadczeń i warsztatach. Młodzi ludzie, którzy tego pragną, będą mogli zatrzymać się na kilka dni w Taizé w drodze do Turynu lub po spotkaniu w drodze powrotnej – piszą organizatorzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło
27,93 zł
39,90 zł

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. prof. Józefa Tischnera

Przez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to też górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności. Pokazywał, jak myśleć według wartości...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Taizé: COVID zmusił do zmiany planów Europejskiego Spotkania Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.