Tak - naprotechnologii, nie "in vitro". Podpisz!

Tak - naprotechnologii, nie "in vitro". Podpisz!
(by jenae imijfoto.com / flickr.com)
pro-life.pl / slo

W związku z doniesieniami mediów o dyskusji zarówno w Radzie Miasta Krakowa jak i Małopolskim Sejmiku Wojewódzkim o ewentualnym dofinansowywaniu z budżetów Krakowa i województwa małopolskiego procedury "in vitro", pragniemy przedstawić nasze stanowisko w tej tak ważnej społecznej sprawie.

Nauka jednoznacznie wykazała, że życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia. Dlatego niedopuszczalne są metody, w wyniku których ginie większość poczętych istot ludzkich. Nie do przyjęcia jest więc propagowanie metody "in vitro", która nie tylko nie leczy niepłodności, ale może prowadzić do narodzin dzieci znacznie częściej obarczonych wadami genetycznymi. Nie oszczędza również zdrowia matek, zwiększając u nich ryzyko rozwoju nowotworów.

Wobec dramatycznej sytuacji w polskiej służbie zdrowia apelujemy, aby nie przeznaczać społecznych funduszy na nieetyczną, mało skuteczną a w dodatku obarczoną licznymi powikłaniami metodę.

Apelujemy, aby wspierać jedynie te metody, które w etyczny sposób leczą niepłodność. Dlatego apelujemy o powszechną promocję naprotechnologii, która nie narusza podstaw bioetyki, jest metodą skuteczniejszą, znacznie mniej kosztowną, a przede wszystkim bezpieczniejszą dla zdrowia matki i dziecka.

DEON.PL POLECA

Jako naukowcy, powołani do merytorycznej oceny rzeczywistości, zdecydowanie popieramy metody przyczyniające się realnie do tak bardzo oczekiwanego przyrostu naszej populacji, nie naruszających zasad etyki i tradycji rodzinnych. Stąd nasze "nie" wobec "in vitro" oraz "tak" dla naprotechnologii.

Część radnych sejmiku Województwa Małopolskiego należących do PO ustaliła, że 15 grudnia pod obrady trafi projekt uchwały o finansowaniu zabiegów procedury zapłodnienia "in vitro".

W związku z tymi zapowiedziami, pracownicy naukowo-dydaktyczni krakowskich uczelni wystosowali do władz samorządowych Małopolski apel, w którym sprzeciwiają się temu pomysłowi. Autorzy apelu podkreślają, że niedopuszczalne jest stosowanie i finansowanie ze środków publicznych metody, w wyniku której ginie większość poczętych istot ludzkich a te, które się urodzą znacznie częściej obarczone są wadami genetycznymi, a także zwracają uwagę na etyczną, skuteczną i mniej kosztowną alternatywę dla procedury "in vitro", jaką jest naprotechnologia.

Gorąco zachęcamy do dołączenia się do grona sygnatariuszy tego apelu lub udzielenia im poparcia na stronie internetowej www.pro-life.pl/apel Zgromadzone pod apelem podpisy zostaną przez nas przekazane małopolskim i krakowskim władzom.

Prosimy również o pisanie osobistych sprzeciwów wobec tej inicjatywy. Na stronie www.pro-life.pl znajdują się dane teleadresowe władz samorządowych Małopolski i Krakowa. Prosimy o wysyłanie maili, listów, wykonywanie telefonów. Na stronie www.pro-life.pl znajduje się także garść podstawowych informacji nt. "in vitro" oraz jego etycznej alternatywy, jaką jest naprotechnologia.

Nie gódźmy się na absurd, jakim jest w warunkach upadającej służby zdrowia (więcej tu: http://prawo.rp.pl) dofinansowywanie z publicznych funduszy procedury, która:

  •     unicestwia życie ludzkie, gdyż w jej wyniku nawet 80 proc. poczętych dzieci się nie urodzi;
  •     nie jest procedurą leczniczą;
  •     nie leczy niepłodności, lecz jedynie omija jej problem;
  •     prowadzi do narodzin dzieci z wadami wrodzonymi;
  •     powoduje wzrost ryzyka zachorowania na nowotwory u kobiet;
  •     jest wykonywania w prywatnych komercyjnych klinikach;
  •     narusza kodeks karny pkt. 157a, penalizujący uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia poczętego dziecka.

Zróbmy wszyscy, ile możemy, by zachować resztki elementarnej uczciwości i etyki w polskim życiu publicznym!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tak - naprotechnologii, nie "in vitro". Podpisz!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.