Tłumacz Biblii i filmowiec - nowym przełożonym paulistów w Polsce

Tłumacz Biblii i filmowiec - nowym przełożonym paulistów w Polsce
(fot. facebook.com/paulisci)
KAI / ms

Polsko-ukraińska prowincja Towarzystwa Świętego Pawła ma nowego przełożonego.

Został nim 46-letni ks. Wojciech Turek SSP, członek redakcji najnowszego polskiego przekładu Pisma Świętego, zwanego Biblią paulistów i filmowiec, autor m.in nagrodzonego na belgijskim festiwalu Move Me Production filmu "Łucja w krainie realu".

Ks. Wojciech Turek SSP urodził się 6 kwietnia 1972 r. w Radymnie. Do Towarzystwa Świętego Pawła wstąpił w sierpniu 1991 r., a święcenia kapłańskie przyjął 30 czerwca 2000 r. z rąk bp. Mieczysława Cisły, biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej.

Był członkiem kolegium redakcyjnego najnowszego polskiego przekładu Pisma Świętego, tzw. Biblii paulistów, która ukazała się w 2008 r. Przez dwie kadencje pełnił funkcję przełożonego wspólnoty w Warszawie (w latach 2009 - 2015).

Od 2014 r. zajmuje się kinematografią, a jego filmy były dotychczas nagradzane m.in. podczas International Short Film Festival "ODDALENIA" w Dublinie i belgijskiego festiwalu Move Me Production. Jego produkcje można oglądać także podczas przeglądów filmowych w różnych częściach świata, m.in. w Holywood.

Ks. Turek SSP pokieruje Regionem Polska-Ukraina do 2021 r. Zastąpi na tym stanowisku swojego poprzednika, ks. Bogusława Zemana SSP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tłumacz Biblii i filmowiec - nowym przełożonym paulistów w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.