To jest cud, który dokonuje się przez Boga

KAI / psd

„Świadectwa ludzi żyjących po transplantacji czasami więcej mogą zrobić niż wiele wykładów naukowych na ten temat” – uważa ks. Piotr Sadkiewicz. Proboszcz parafii w Leśnej na Żywiecczyźnie, znany z propagowania transplantacji, weźmie udział w specjalnym spotkaniu Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, które odbędzie się 26 stycznia w Zamku Ujazdowskim w Warszawie z okazji Dnia Transplantacji.

W czasie spotkanie nastąpi premiera niezwykłego filmu o przeszczepach. Film opowiada historię czterech osób, których życie po przeszczepie całkowicie się odmieniło.

DEON.PL POLECA

 

 

Bohaterem filmu jest m.in. 60-letni Henryk, który po przeszczepie nerki osiąga sukcesy na olimpiadach dla osób po transplantacji. Pozostali bohaterowi, mający za sobą przeszczepy serca, wątroby czy szpiku kostnego również „rodzą się na nowo”.

„Oni chcą powiedzieć, że życie po przeszczepie jest nie tylko możliwe, ale że jest ono nawet piękniejsze niż przed zabiegiem. Oni wiedzą, że otrzymali kolejną szansę życia. I oto teraz nagle dostrzegają wiele rzeczy, których dotąd nie wiedzieli. Dostrzegają człowieka. Inaczej podchodzą do kłótni małżeńskich, do swoich dzieci, inaczej patrzą na wiele spraw i problemów” – mówi kapłan.

Scenariusz do filmu napisała Joanna Kotwicka, a dokument wyreżyserował Paweł Turczynowicz.

Zdaniem ks. Sadkiewicza, film pokazuje, że przeszczep „to jest cud, który dokonuje się przez Boga, który wykorzystuje ludzkie możliwość i technikę”.

DEON.PL POLECA


Dzień Transplantacji obchodzony w Polsce jest od 2003 roku. Data upamiętnia pierwszy pomyślny przeszczep nerki w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To jest cud, który dokonuje się przez Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.