Trzech proboszczów w kwarantannie. Sanepid prosi o kontakt

Trzech proboszczów w kwarantannie. Sanepid prosi o kontakt
(fot. depositphotos.com)
3 tygodnie temu
KAI / ml

Trzech proboszczów w diecezji płockiej poddało się kwarantannie, w związku z możliwością zarażenia się koronawirusem. Źródłem zarażenia mógł być ojciec redemptorysta z Braniewa, który przewodniczył odpustowi w parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie, w dekanacie ciechanowskim wschodnim.

Zakonnik redemptorysta, który przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii św. Leonarda w Łopacinie (gmina Sońsk), uzyskał dodatni wynik badania SARS-CoV-2. Aktualnie znajduje się pod nadzorem Sanepidu w Braniewie. Sanepid w Ciechanowie ustala obecnie wiernych, którzy mieli kontakt z tym duchownym. W tym gronie byli m.in. proboszczowie sąsiednich parafii Gąsocin i Sońsk.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie zwrócił się do osób, które w dniach 30-31 maja uczestniczyły odpuście w parafii Łopacin i mieli bliski kontakt z redemptorystą (odległość do 2 metrów, np. spowiedź, przyjęcie Eucharystii) o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie, pod numerami telefonów: 23/672-33-13, 506-126-118, 608-361-172. Osoby takie powinny poddać się kwarantannie.

Tym samym po raz pierwszy mogło w diecezji dojść do zarażenia się koronawirusem w kościele, w czasie uczestnictwa w kulcie religijnym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trzech proboszczów w kwarantannie. Sanepid prosi o kontakt
Komentarze (1)
EW
Ewa Wiktoria
6 czerwca 2020, 08:59
Obawiam się, ze wkrótce będzie więcej przypadków zarażeń w kościołach, bo w niektórych parafiach obserwuję bardzo nieroztropne zachowania. Przede wszystkim niepokoi mnie sposób rozdawania Komunii świętej - w jednej kolejce, bez rozgraniczenia osób przyjmujących Komunię na rękę. Tym bardziej dziwi mnie sytuacja kiedy Mszę św. koncelebruje 5 kapłanów, a tylko jeden rozdaje Komunię. To są proste rozwiązania, a które znacząco minimalizują ryzyko zarażeń. Wydaje mi się, że wszystkie inne środki ostrożności nie mają aż takiego znaczenia, skoro największe ryzyko zarażenia jest związane z Komunią do ust.

Skomentuj artykuł

Trzech proboszczów w kwarantannie. Sanepid prosi o kontakt
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.