Tysiąc Mszy św. przebłagalnych za grzech in vitro

Tysiąc Mszy św. przebłagalnych za grzech in vitro
(fot. shutterstock.com)
KAI / slo

Anonimowy polski przedsiębiorca stoi za inicjatywą tysiąca Mszy św. przebłagalnych za grzech in vitro. To odpowiedź na podpisaną w czerwcu przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawę dopuszczającą zapłodnienie poza aktem małżeńskim, jako jedną z metod leczenia niepłodności.

- W obliczu ogromnego zła wyrządzanego bezbronnym ludzkim istnieniom i grzechu ludzi, którzy są uwikłani w in vitro, jednoczmy się w modlitwie ekspiacyjnej. W sposób szczególny czyńmy to poprzez Eucharystię - mówi pomysłodawca akcji. - Jestem przedsiębiorcą, katolikiem. Funduję pierwszą Mszę i zachęcam Ciebie do tego samego. Niech to będzie 1 000 Mszy, 10 000, 1 000 000! - apeluje inicjator.

Informacje o aktualnej liczbie Mszy św. znajdują się na stronie www.1000Mszy.pl. Tam też, poprzez specjalny formularz, można zgłaszać miejsca i daty kolejnych Eucharystii, które wcześniej zostały zamówione w danej parafii. Będą one uwidocznione na interaktywnej mapie Polski. W ten sposób wokół akcji będzie budowana społeczność wierzących, którzy jednoczą się w modlitwie. Inicjatywa ma także swój fanpage'u: facebook.com/1000Mszy.

Pomysłodawcy akcji przyświecają m. in. słowa papieża Franciszka, wypowiedziane podczas zeszłorocznego sympozjum lekarzy w Rzymie: "Życie ludzkie jest święte! Każde, bez wyjątku! I każde działanie przeciw życiu jest grzechem wymierzonym w samego Boga!".

W sposób przychylny o inicjatywie wypowiedziała się poznańska kuria, słowami jej kanclerza ks. Ireneusza Dosza: "(...) Wyrażamy życzenie, by wspólna modlitwa przyczyniła się do otwarcia serc ludzkich na prawdę Bożego prawa".

1000 Mszy św. za in vitro, to inicjatywa anonimowego przedsiębiorcy z Polski, którego reprezentuje Pracownia Synergii Sp. z o.o.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tysiąc Mszy św. przebłagalnych za grzech in vitro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.